Шкіра — найбільший орган нашого тіла, який постійно реагує на внутрішні й зовнішні чинники. Серед них ключову роль відіграють гормони — хімічні «посланці», які регулюють більшість процесів у нашому організмі. Коливання гормонального фону можуть значно впливати на стан шкіри, викликати захворювання або змінювати її вигляд. 1. Гормони підліткового віку: акне та жирність шкіри У підлітковому…
Категорія: Ендокринологія
Вузловий зоб: діагностика, симптоми, лікування
Вузловий зоб — це доброякісне пухлинне утворення в щитоподібній залозі, що має чітко окреслені межі. Він може бути як одиночним, так і множинним. Причини вузлового зоба Основні причини вузлового зоба: Дефіцит йоду: • Це найпоширеніша причина вузлового зоба, особливо в регіонах з йододефіцитом. • Йод — це важливий мікроелемент, необхідний для синтезу гормонів щитоподібної залози.…
Панкреатит: причини, симптоми та методи лікування
Панкреатит — це захворювання, при якому підшлункова залоза, відповідальна за виділення ферментів для травлення їжі та інші біологічні процеси, зазнає запалення. Запалення може бути гострим або хронічним, і воно вимагає негайної уваги та лікування. Причини розвитку панкреатиту Існує декілька факторів, які можуть спричинити розвиток панкреатиту. • Зловживання алкоголем Надмірне та тривале споживання алкоголю може призвести…
Що таке кортизоловий живіт
Кортизоловий живіт — це стан, коли живіт стає видимо набряклим та збільшується в об’ємі через вплив високого рівня гормону кортизолу в організмі. Гормон кортизол виробляється наднирниками під впливом стресових ситуацій та відіграє важливу роль у регуляції різних фізіологічних процесів. Причини кортизолового живота Стрес та високий рівень кортизолу • Однією з основних причин кортизолового живота є…
Діагностика та лікування ожиріння
Ожиріння – це хронічне захворювання, яке викликане надлишковим накопиченням жирової тканини внаслідок порушення рівноваги між вжитою їжею і потребами організму. Ожиріння супровождується численними ускладненнями зі сторони серцево-судинної системи та інших органів. Види ожиріння • Первинне – генетичні фактори, переїдання, малорухомий спосіб життя, психологічні фактори (стрес, фрустрація, одинокість, коли їжа стає компенсацією, втіхою, потім – залежністю;…
Порушення функції щитоподібної залози у людей старшого віку
Порушення функції щитоподібної залози (ЩЗ) сьогодні найпоширеніше ендокринологічне захворювання. Поширеність у дорослого населення складає 10-15%. Вже понад століття багато хто з лікарів переконаний, що існує зв’язок між старінням і функціональним станом ЩЗ. У людей похилого віку можна спостерігати стільки зовнішніх ознак гіпотиреозу, що це не може сприйматися як випадковий збіг. Порушення функції ЩЗ у пацієнтів…
Хронічний аутоімунний тиреоїдит: що це
Хронічний автоімунний тиреоїдит — це ураження щитоподібної залози запального характеру, пов’язане з руйнуванням клітин і розвитком тиреоїдної дисфункції. У загальній структурі захворювань щитоподібної залози ця патологія займає 20-30%, при чому найчастіше хворіють жінки. Чому виникає? Основна причина розвитку автоімунного тиреоїдиту — збій в імунній системі, внаслідок чого в організмі виробляються антитіла проти власних клітин залози.…