Причини дивертикуліта

Дивертикуліт: причини, симптоми та сучасні методи лікування

Дивертикуліт – це запалення дивертикулів, які є невеликими випуклими утвореннями на стінках товстої кишки. Це захворювання часто зустрічається серед людей старшого віку, але може вражати і молодших пацієнтів. У цій статті ми розглянемо основні причини, симптоми, методи діагностики та сучасні підходи до лікування дивертикуліту. Причини дивертикуліту Дивертикули утворюються внаслідок підвищеного тиску всередині товстої кишки, що…

Симтпоми асциту

Асцит: симптоми та причини

Асцит — це скупчення рідини в черевній порожнині. Зазвичай у здорових людей в ній міститься близько 150-200 мл рідини, але при асциті цей об’єм значно збільшується. Найпоширенішою причиною асциту є портальна гіпертензія, або підвищений тиск в портальній вені. Портальна вена — це велика судина, яка збирає кров з кишечника, селезінки і підшлункової залози і несе…

Причини панкреатиту

Панкреатит: причини, симптоми та методи лікування

Панкреатит — це захворювання, при якому підшлункова залоза, відповідальна за виділення ферментів для травлення їжі та інші біологічні процеси, зазнає запалення. Запалення може бути гострим або хронічним, і воно вимагає негайної уваги та лікування. Причини розвитку панкреатиту Існує декілька факторів, які можуть спричинити розвиток панкреатиту. • Зловживання алкоголем Надмірне та тривале споживання алкоголю може призвести…

Де міститься глютен

Що таке глютен і де він міститься

Глютен — це суміш білків, які зустрічаються в деяких зернових культурах. Основні білки, що входять до складу глютену, називаються гліадинами та глютенінами. Глютен відповідає за еластичність тіста при виготовленні хліба та інших випічок. Джерела глютену Глютен зазвичай міститься в таких зернових культурах: • Пшениця: Найпоширеніше джерело глютену. Вона використовується для виготовлення хліба, пасти, кексів тощо.…

Причини дисбактеріозу

Дисбактеріоз кишечника та шляхи його корекції

Дисбактеріоз кишківника — стан, при якому нормальна рівновага мікроорганізмів у кишечнику порушується, відбувається зміна складу та функцій мікробіоти (сукупності мікроорганізмів), яка зазвичай населяє його. Нормальна мікробіота кишківника складається з великої кількості різних мікроорганізмів, таких як бактерії, грибки та віруси. Ці мікроорганізми виконують багато корисних функцій, включаючи розщеплення поживних речовин, підтримку імунної системи та боротьбу зі…

Усе про гепатити

Усе що треба знати про гепатити

Група вірусних гепатитів складається з п’яти вірусів: А, B, C, D і Е. До речі, раніше вчені ще виділяли гепатит G, але досить швидко зрозуміли, що вірус викликає зовсім інше захворювання. Гепатит А Гепатит А – гостре інфекційне захворювання печінки, що викликається вірусом гепатиту А. На вірус гепатиту А легко заразитися (як правило, це діти…

Осінній раціон

Осінній раціон: рекомендації від гастроентеролога

Осінь повноцінно вступає у свої права. Температура повітря, як і асортимент фруктів та овочів на прилавках змінюється. Для початку обговоримо загальні рекомендації для людей, які не мають хронічних захворювань: В першу чергу рекомендується збагатити ваш раціон яблуками, айвою, гарбузом, гранатами та ріпою. Також будуть корисні такі трави та спеції, як ромашка, базилік, алтей. Слід обмежити…