Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) — це серйозне та прогресуюче захворювання, яке стає все більш поширеним у світі. Це хронічне запальне захворювання дихальних шляхів характеризується звуженням дихальних шляхів та погіршенням обміну газів. ХОЗЛ може суттєво погіршити якість життя пацієнта, обмежити фізичну активність і вплинути на його здатність виконувати звичні роботи. У цій статті ми розглянемо…
Категорія: Терапія
Як зберегти здоров'я очей та що варто знати
Що старші ми стаємо, то швидше вікові зміни нагадують про себе. Вважається, що очі — це орган нашого тіла, який протягом життя завжди тренується. Попри те втома очей призводить до різних порушень. Найпоширеніші захворювання очей: ● блефарит (запалення краю повік); ● птоз (верхня повіка опускається на патологічно низький рівень); ● далекозорість; ● короткозорість (міопія); ●…
Остеохондроз: чи є таке захворювання
Остеохондроз – це дистрофічні зміни суглобової тканини не запального ґенезу. Найчастіше цей патологічний процес уражає міжхребцеві диски, тому розрізняють шийний, грудний та поперековий остеохондроз. Причини розвитку остеохондрозу: • гіподинамія та малорухомий спосіб життя; • надмірні фізичні навантаження із підйомом вантажів, постійним навантаженням на нижні кінцівки; • дегенеративно-дистрофічні захворювання хребта зумовлені певними вродженими захворюваннями (ДЦП); •…
Що робити при задусі
Задуха – це симптом, що характеризується як відчуття нестачі повітря, неповноцінний вдих. Задуха є доволі поширеним симптомом, що виникає при серцево-судинній патології, патології органів дихання та при алергічних захворюваннях, що супроводжуються набряком та звуженням дихальних шляхів. Але розрізняють також фізіологічну задуху, вона виникає при інтенсивних фізичних навантаженнях, при високій температурі навколишнього середовища, при високій концентрації…
Що варто знати про імунотерапію
Імунна система нашого організму завдяки своїй злагодженій роботі захищає нас від різноманітних захворювань, спричинених вірусами, бактеріями та неконтрольованим розмноженням клітин, тобто раку. Саме завдяки імунній системі ми маємо резистентність до переважної більшості інфекційних агентів. Коли функція імунної системи є порушеною, наприклад, у осіб із імунодефіцитом, такі люди важко переносять навіть звичайний нежить, оскільки немає адекватної…
Найбільш поширені питання про уколи та крапельниці
«Якщо в стаціонарі лікар не призначив крапельниці, то це поганий лікар і взагалі погана лікарня!». Це реалії з якими дуже часто стикаються медичні працівники. Давайте спробуємо розглянути детальніше, де тут правда, а де міф і чи справді лікарська форма препарату впливає на її ефективність. Найбільш поширені лікарські форми препаратів — таблетки та ін’єкції (внутрішьом’язове та…
Перша допомога при обмороженнях та переохолодженнях
Обмороження та переохолодження виникає внаслідок тривалої дії низьких температур, особливо, коли низькі температури йдуть у поєднанні з сильним вітром і підвищеною вологістю. Обмороження найчастіше виникає в ділянках, що найбільш виступають і є недостатньо захищеними від холоду, а саме це: ніс, вуха, обличчя, кисті та стопи. Що відбувається при переохолодженні? Компенсаторні можливості нашого організму є досить…