Причини появи синців під очима

Поява синців під очима

Шкіра навколо очей дуже тонка, тому кровоносні судини, які там розташовані, просвічуються та дають відповідне забарвлення.

Часто синці під очима розцінюють як косметичний недолік чи генетичну схильність, але це не зовсім правильно, оскільки синці під очима можуть свідчити про наявність захворювання.

Якщо синці під очима виникли після тривалого сидіння за комп’ютером чи після кількох ночей без сну, очевидна причина — перевтома.

Найкращим у цьому випадку буде відпочинок та здоровий сон, обмежене навантаження на зоровий апарат, використання окулярів із лінзами, які пом’якшують картинку, щогодинні перерви під час роботи із заплющенням очей (по можливості).

Інколи темні кола під очима виникають внаслідок неправильного догляду за шкірою навколо очей, застосування неякісної косметики для догляду та декоративної косметики для макіяжу.

У таких випадках варто звернутися до кваліфікованого лікаря-косметолога з метою підбору професійної, сертифікованої косметики відповідно до типу шкіри.

Якщо синці під очима виникають без явних причин, варто більш детально підійти до вирішення проблеми, оскільки це може бути ознакою певного захворювання. Щоб вчасно запідозрити проблему та усунути її, у публікації нижче буде описано основні медичні причини виникнення синців під очима.

    1. Авітаміноз. Іде в поєднанні із вираженою загальною слабкістю, хронічною втомою, порушенням концентрації та уваги, болями голови та іншими симптомами.
    2. Кишкові інфекції та гельмінтози. У першому випадку синці під очима супроводжуються розладами стільця та іншими симптомами порушення функції шлунково-кишкового тракту. Поява глистних інвазій у дітей супроводжується порушенням апетиту, алергізацією організму. Після перенесеної кишкової інфекції чи харчового отруєння, при якому відбулося значне зневоднення організму внаслідок блювання чи діареї, можуть з’явитися синці під очима.
    3. Патологія гепатобіліарної системи та патологія нирок. На допомогу прийдуть біохімічні аналізи крові, що покажуть підвищення трансаміназ чи креатиніну/сечовини відповідно.
    4. Хронічна патологія, що супроводжується тривалим больовим синдромом, анемією та загальним виснаженням організму в сукупності із відповідними симптомами може зумовлювати появу синців під очима.
    5. Шкідливі звички, хронічне недосипання, зловживання кофеїном, енергетиками, алкоголем, вживання наркотичних речовин, виснажує організм, змушує його працювати на межі можливостей і часто проявляється синцями під очима.

Коли Ви помітили у себе синці під очима, і через тиждень другий вони стали більш помітними, не спішіть бігти до косметолога, адже це лише маскування проблеми. Якщо Ви знаєте, що перевтомилися, відпочиньте, погуляйте на свіжому повітрі, і через кілька днів результат не забариться. Коли синці є у поєднанні із іншими симптомами, необхідно звернутися за допомогою до фахівця та вилікувати основне захворювання.

Існує ряд рекомендацій щодо профілактики виникнення захворювань в цілому та синців зокрема. А саме:

      • • дозовані навантаження на очі;
      • • обмеження часу перебування за комп’ютером;
      • • достатнє споживання води;
      • • щоденні прогулянки на свіжому повітрі;
      • • здорове, збалансоване харчування із оптимальним вмістом вітамінів та мікроелементів. Вчасна діагностика захворювання шляхом проходження щорічних профілактичних оглядів. Якщо Ви помітили синці під очима та не знаєте, до якого спеціаліста звернутися, запишіться на консультацію до сімейного лікаря чи терапевта.

Лікарі медичного центру «Салютас» готові надати Вам висококваліфіковану медичну допомогу. Записуйтеся на консультацію, будемо раді Вам допомогти.