Остеохондроз: чи є таке захворювання

Причини остеохондрозу

Остеохондроз – це дистрофічні зміни суглобової тканини не запального ґенезу. Найчастіше цей патологічний процес уражає міжхребцеві диски, тому розрізняють шийний, грудний та поперековий остеохондроз.

Причини розвитку остеохондрозу:

  • • гіподинамія та малорухомий спосіб життя;
  • • надмірні фізичні навантаження із підйомом вантажів, постійним навантаженням на нижні кінцівки;
  • • дегенеративно-дистрофічні захворювання хребта зумовлені певними вродженими захворюваннями (ДЦП);
  • • спадковість;
  • • гормональний дисбаланс із порушенням обміну кальцію та інших мінералів;
  • • вікові особливості та дистрофічні зміни в хребті у літніх людей.

Симптоми остеохондрозу різних відділів хребта:

Остеохондроз шийного відділу хребта. Даний вид остеохондрозу супроводжується болем в шиї та ділянці плечового поясу. Пацієнта також турбують головокружіння, важкість в голові та часті болі голови. Можуть виникати болі та дискомфорт в ділянці серці, але жодної органічної патології з боку серцево-судинної системи під час її діагностики не виявляють. Часто при шийному остеохондрозі пацієнта змушує звернутися до лікаря невропатолога погіршення зору, «мушки» перед очима, туман.

Остеохондроз грудного відділу хребта. При цьому виді остеохондрозу пацієнта турбують болі в ділянці серця, що приводить його на консультацію до лікаря кардіолога, але знову ж таки, при проведенні електрокардіографії чи інших досліджень з метою виявлення кардіальної патології, лікар кардіолог не виявляє жодних порушень.

Остеохондроз поперекового відділу хребта. Болі при поперековому остеохондрозі є чітко локалізованими та інтенсивними. Біль може бути колючий, ріжучий, поширюватися на сідниці, гомілки стегна та ступні. Болі часто є причиною обмежень в русі та значно погіршують якість життя пацієнта.

Лікування остеохондрозу

Існує кілька підходів до лікування остеохондрозу будь-якої локалізації.

  1. У гострій фазі захворювання насамперед слід зняти больовий синдром, тому тут застосовують знеболюючі препарати. Досить поширеною є практика застосування хондропротекторів, що сприяють відновленню хрящової тканини.
  2. Витягування хребта. Дана процедура має різні підвиди та особливості, тому її слід проводи виключно під наглядом досвідченого спеціаліста для того аби не травмувати хребет. Витягування проводиться із застосуванням вантажів, але які не мають перевищувати третини маси пацієнта. Витягування можуть проводити у воді та сухе витягування.
  3. Ортопедичні корсети та бандажі рекомендовано застосовувати за рекомендацією лікаря. Це мають бути сертифіковані матеріали, розмір і особливість форми підбирається індивідуально. Режим застосування згідно рекомендацій лікаря.
  4. Лікувальна гімнастика та фізіотерапевтичні процедури.

Як запобігти розвитку остеохондрозу?

Для того аби попередити остеохондроз, слід уникати підйому великих вантажів та дуже важкої фізичної роботи, але при тому не проводити весь день у сидячому положенні. Не забувайте про здорове раціональне харчування, збагачене вітамінами та мінералами. Пийте достатню кількість природньої води. Кожного дня займайтеся спортом, але не перенавантажуйте спину. При появі перших проявів остеохондрозу, що характеризуються болями в ділянці хребта, не зволікайте, звертайтеся за кваліфікованою медичною допомогою. Не займайтеся самолікуванням, це може нашкодити вашому здоров’ю, а в певних випадках призвести до інвалідизації. Якщо Ви не знаєте до кого звернутися за допомогою, запишіться на консультацію до вашого сімейного лікаря, він надасть Вам необхідне рекомендації.

У медичному центрі «Салютас» для Вас працюють лікарі неврологи та лікарі нейрохірурги, що радо дадуть відповідь на ваші запитання. Також, Ви матимете можливість пройти у клініці додаткові обстеження з метою верифікації діагнозу. Записуйтеся на консультацію та будьте здоровими.