Циркумцизія: покази

Покази до циркумцизії

Циркумцизія – це обрізання крайньої плоті головки статевого члена.

Що таке крайня плоть, для чого її обрізають і чи взагалі це потрібно робити, давайте розглянемо детальніше.
В ділянці головки статевого члена є так званий препуцій, іншими словами це шар шкіри, що прикриває головку статевого члена. Препуцій має два шари, зовнішній і внутрішній, який являється м’якою слизовою оболонкою, по якій вільно може ковзати зовнішній шар і без труднощів оголювати головку статевого члена. Між головкою і внутрішнім шаром розташований препуціальний мішок в який виділяється смегма (секрет залоз із внутрішнього шару).

Циркумцизію, або обрізання роблять за різними показаннями, а саме:

  1. Релігійні переконання. Проведення обрізання у мусульман та іудеїв є частиною їх релігійної традиції і обрізання вони проводять усім новонародженим хлопчикам.
  2. Медичні покази. Циркумцизію показано робити у випадках вираженого фімозу у хлопчиків після 7-ми років, адже саме з цього віку починаючи, повинен пройти фізіологічний фімоз та дорослим чоловікам, у яких фімоз сформувався після травм тощо.
  3. Гігієнічні покази. Коли в препуціальний мішок починає виділятися смегма і при тому є фімоз, дана ділянка є важко доступною для гігієнічних процедур, тож створюються ідеальні умовив для розвитку урогенітальної інфекції. В даному випадку циркумцмзія показана для попередження хронізації процесу та профілактики розвитку запальних процесів у препуціальній ділянці.
  4. Естетичні покази. В певних груп населення, оголена головка статевого члена вважається прикрасою для чоловіка. Також, після проведеної циркумцизії у дорослих чоловіків, які до обрізання мали сексуальний досвід, спостерігається зміна чутливості головки статевого члена, але вона є досить неоднозначною. У частини чоловіків головка статевого члена стає більш чутливою і це може призводити до передчасної еякуляції, в іншої групи чоловіків, в результаті обрізання виникає посилення відчуттів під час оргазму.

Як проходить операція, чи тривалою є госпіталізація та кому не можна проводити циркумцизію?

Насамперед слід зазначити, що процедуру обрізання проводять виключно в умовах медичної установи та за участі лікаря хірурга, уролога, пластичного хірурга з дотриманням усіх правил асептики та антисептики! Обрізання може бути повним та частковим, це залежить від вираженості фімозу. Зазвичай циркумцизія проводиться під місцевим знечуленням, але у випадку повного обрізання за певних показань, може застосовуватися і загальний наркоз. Після того, накладаються шви із застосуванням шовного матеріалу, який з часом розсмоктується, тобто заняття швів не потрібне. Метою оперативного втручання є вільне ковзання зовнішнього шару з метою оголення головки статевого члена, адже лише за таких умов можливий нормальний акт сечовиділення і статеве життя дорослого чоловіка.

Для попередження нагноєння післяопераційної рани, під час операції накладають стерильну пов’язку із антибактеріальним препаратом. Сечовиділення відновлюється вже через кілька годин після циркумцизії, а до статевого життя можна повернутися через кілька тижнів після циркумцизії.

Циркумцизію не можна робити при наявності онкологічних захворювань, патології крові, зокрема процесу її згортання, при цукровому діабеті із поганим контролем глікемії, при гнійничкових ураженнях шкіри в ділянці втручання, у стані декомпенсації будь-якого хронічного захворювання.

У медичному центрі «Салютас» для Вас працюють досвідчені лікарі пластичні хірурги, урологи із багаторічним досвідом роботи. Якщо, Ви відчуваєте дискомфорт під час сечовипускання, або у Вас виникають труднощі пов’язані із статевим життям, не варто зволікати та сподіватися, що ситуація вирішиться сама по собі, записуйтеся на консультацію до спеціалістів медичного центру «Салютас» і залишайтеся здоровими.