Сучасна діагностика онкологічних захворювань

Діагностика онкопатологій

Група онкологічних захворювань займає вагоме місце у клінічній практиці, оскільки показники захворюваності раком в Україні і у світі зростають з кожним роком. Кожен новий випадок онкопатології тягне за собою значне фінансове навантаження на особу, яка захворіла, а також завдає стресу та напруженості хворому та людям, які його доглядають. Сучасна наука невпинно розвивається з метою пошуку нових методів діагностики, які б могли виявити рак на ранніх стадіях, достовірно встановити діагноз, а також ефективно та в максимально короткі терміни вилікувати хворобу.

Якщо брати до уваги статистику, існують онкологічні захворювання, які зустрічаються найчастіше, враховуючи вік пацієнта, стать та індивідуальні особливості. Тому, в першу чергу , лікарі рекомендують профілактично робити обстеження тих ділянок та органів, рак яких зустрічається найчастіше.

В свою чергу, існують сучасні діагностичні підходи, за допомогою яких можна діагностувати хворобу та ефективно її вилікувати:

  • • КТ (комп’ютерна томографія) – з контрастуванням, дозволяє виявити неопроцес у щільних кісткових структурах та легенях на ранній стадії, КТ проводиться за чіткими показаннями, оскільки даний вид обстеження передбачає опромінення організму х-променями (рентген).
  • • МРТ (магнітно-резонансна томографія) – пошарове сканування обстежуваної ділянки без застосування х-променів, тож немає негативного впливу на організм, недоліком обстеження є його висока вартість. Дозволяє розпізнати неопроцеси у м’яких тканинах на початкових етапах їх формування і є високоточним методом обстеження.
  • • ПЕТ-КТ (позитронно-емісійна томографія) – метод дослідження, при якому відбувається сканування розподілу в організмі попередньо введених ізотопів. За допомогою цього методу дослідження кваліфіковані спеціалісти з діагностики можуть вивчити патологічний процес на молекулярному та клітинному рівнях. Також з допомогою ПЕТ КТ можна оцінити вид неопроцесу, злоякісний чи доброякісний, таким чином уникнувши біопсії. Цей відносно новий метод дослідження поєднує КТ та МРТ , відноситься до ядерної медицини і є ще на стадії вивчення.
  • • УЗД (ультразвукова діагностика) – дослідження за допомогою ультразвукового датчика, є відносно недорогим та швидким методом обстеження, має дуже широке застосування в медицині, але він є недостатньо точним у порівнянні із попередніми методами обстеження.
  • • Скринінгові методи обстеження, такі як забір мазків із шийки матки на гістологічне дослідження та мамографія у жінок, як мінімум 1 раз на рік та дослідження ПСА (простато специфічний антиген) у чоловіків з тою ж частотою, проводиться з метою профілактики та раннього виявлення захворювання.
  • • Ендоскопія з біопсією матеріалу, тобто забором на дослідження на можливе виявлення атипових клітин.
  • • Патоморфологічна діагностика, цитологія, імуногістохімія, молекулярна діагностика, FISH-метод.

Якими б сучасними та інноваційними не були методи діагностики захворювань, на першому плані завжди будуть прості профілактичні огляди та скринінгові методи дослідження, адже лише завдяки ним ми можемо діагностувати рак на ранній стадії та ефективно його вилікувати. Лікарі усіх спеціальностей, а особливо лікарі-онкологи, наполегливо рекомендують усім бути уважними та відповідальними до стану власного здоров’я, вчасно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою. Також слід пам’ятати про загальноприйняті правила щодо здорового збалансованого харчування, загартовування організму, підтримання оптимальної маси тіла, регулярних фізичних навантажень, ці прості рекомендації допоможуть Вам зміцнити своє здоров’я та насолоджуватися життям.

Лікарі медичного центру «Салютас» бажають Вам бути здоровими!