Небезпечні методи лікування ГРВІ

Небезпечні методи лікування ГРВІ

ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція) – це вірусна інфекція, що характеризується переважним ураженням верхніх дихальних шляхів та супроводжується проявами загального інтоксикаційного синдрому. ГРВІ відноситься до групи захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом та мають виражену контагіозність (заразність).

Для ГРВІ характерна сезонність, тобто існують періоди, коли захворювання спостерігається найчастіше. Переважно це осінньо-зимовий період, коли є тривале перебування великої кількості людей у мало провітрюваних приміщеннях та масове скупчення людей у закритих приміщеннях.

Через значне поширення цього захворювання, з’явилася велика кількість методів його лікування, на жаль, часто вони те тільки залишаються недієвими, але можуть нанести шкоди більшої ніж саме захворювання.

Отже, якими методами не можна лікувати ГРВІ і якими мають бути дії при появі перших симптомів ГРВІ?

Насамперед за появи перших ознак ГРВІ, враховуючи сучасну епідеміологічну ситуацію, необхідно зателефонувати Вашому сімейному лікарю та проконсультуватися.

  1. Антибіотикотерапія. Антибактеріальні препарати діють на бактерії і ніяким чином не впливають на віруси, причину ГРВІ, тож вони є недоцільними в даному випадку, за винятком бактеріальних ускладнень ГРВІ і за рекомендацією лікаря. У випадку нераціонального та необґрунтованого призначення антибіотиків, пацієнт автоматично стає претендентом на появу в нього антибіотикорезистентності. Тобто, коли появиться реальна потреба у призначенні антибіотиків,вони можуть не спрацювати у боротьбі з інфекцією.
  2. Імуностимулятори та імуномодулятори, які часто рекомендують для зміцнення імунітету не є панацеєю. Ці препарати не мають доказової бази та їх ефективність не доведена. Більше того, за умови систематичного та тривалого прийому даної групи препаратів, за даними деяких джерел, існує ризик розвитку патології крові.
  3. Часник і цибуля. Часник та цибуля не мають противірусних властивостей, натомість можуть спричинити розлади роботи шлунково-кишкового тракту, а різкий запах часнику, може спровокувати набряк та/або спазм бронхів.
  4. Алкоголь, щоб вбити мікроби. Якщо розглянути детально, вплив алкоголю на організм, то це насамперед інтоксикація, вже й так, ослабленого вірусом організм. Звідси випливає, що споживаючи алкоголь, ми тільки погіршуємо ситуацію.
  5. Пропарення ніг. Ця процедура не лікує ГРВІ, а за певних обставин може лише погіршити стан здоров’я.
  6. Жарознижуючі препарати починаючи від 37.1 С. Якщо Ви добре переносите підвищення температури, її не варто знижувати з допомогою анипіретиків, якщо показники не вищі 38.5 С

Залишатися вдома, багато пити, часто провітрювати приміщення, спати не менше 8 годин, уникати стресів, вживати корисну, вітамінізовану їжу – це є абсолютно ефективним та дієвим методом лікування ГРВІ.

Також слід пам’ятати, що при погіршенні стану здоров’я, підвищенні температури тіла після її нормалізації чи появі нових симптомів, необхідно негайно звернутися до лікаря.