Особливості таргетної терапії

Особливості таргетної терапії

Одним із сучасних методів хіміотерапії є так звана ціль орієнтована терапія (таргентна терапія). Таргетна терапія – це один із методів прицільного лікування онкологічних захворювань. Препарати, що застосовуються при проведенні таргетної терапії, безпосередньо впливають на ракові клітини, блокуючи їх ріст. До прикладу, достатньо ефективним є застосування такого виду при раку молочної залози. За допомогою цього методу гальмується ріст пухлини, шляхом перешкоджання або порушення передачі сигналу у ракових клітина, що відповідають за утворення нових судин, які в свою чергу є важливим елементом росту пухлини.

На відміну від хіміотерапії і променевої терапії, де мішенню є всі клітини, що швидко ростуть та діляться, при таргентій терапії, мішенню виступають лише ракові клітини.

Таким чином, відбувається селективна дія на організм та клітини організму, не чинячи негативного впливу на здорові клітини. Як наслідок, при проведенні таргетної терапії спостерігається менша кількість побічних ефектів та негативних наслідків застосування ліків. Але, при недостатній ефективності таргетної терапії її можна поєднувати із хіміотерапією та променевою терапією.

Яким чином ліки при таргетній терапії знаходять свої мішені (ракові клітини) та знищують їх?

Препарати, що застосовують при таргетній терапії, блокують синтез білків чи ферментів, що необхідні для росту і розвитку онкологічного вогнища, тим самим блокуючи ріст пухлини. Також таргетні препарати є специфічними, тобто такими, що застосовуються в конкретному випадку, наприклад, блокатори специфічних білків при раку молочної залози чи раку передміхурової залози.

Види таргетних препаратів:

  • • молекули – діють в середині клітини, оскільки через малі розміри можуть проникати крізь клітинну мембрану;
  • • моноклональні антитіла є трохи більшими за розміром і не проникають в середину клітини, дія препарату відбувається на клітинній мембрані.

У лікуванні онкологічного захворювання надзвичайно важливим є комплексний підхід та динамічне спостереження. Тому, незважаючи на переваги, відносно нового методу лікування таргетними препаратами, не потрібно нехтувати традиційними методами, такими як хірургічне лікування, променева та хіміотерапія, вони можуть мати вирішальне значення в окремих випадках, оскільки у лікуванні онкологічного хворого не менш важливим є розробка індивідуальної схеми лікування.

У медичному центрі «Салютас» працюють досвідчені лікарі, специфікою роботи яких є лікування онкологічних захворювань. Це лікар онкохірург, хіміотерапевт, онкогематолог та онколог. Звертайтесь, будемо раді Вам допомогти.