Знайшли новий метод лікування раку

Знайшли новий метод лікування раку

Ви маєте рак! Ці невтішні новини отримують в Україні кожного року майже 300 тис. людей. Перші запитання практично усіх пацієнтів є однаковим: які шанси, що я знову буду здоровим, скільки це коштує і чи є якась нова терапія, що може мені допомогти.

Як правило, можна почути у відповідь «Так» та отримати надію здолати рак і стати знову здоровим. У більшості випадків лікування онкологічних захворювань поєднує у собі цілий комплекс заходів, що містить оперативні втручання, променеву терапію та хіміотерапію.

Сьогодні велика кількість науковців працює над тим, як покращити ту чи і іншу складову лікувального процесу.

Сучасні ідеї полягають в тому, щоб ефективно знищувати ракові клітини. Під час хіміотерапії має місце скоріше не специфічна дія у вигляді атаки на усі відомі структури пухлинних клітин, але в той же час завдається шкода і здоровим клітинам.

Одним із сучасних методів хіміотерапії, є так звана ціль орієнтована терапія (таргентна терапія). До прикладу достатньо ефективним є застосування такого виду при раку молочної залози. За допомогою цього методу гальмується ріст пухлини, шляхом перешкоджання або порушення передачі сигналу у ракових клітина, що відповідають за утворення нових судин, які в свою чергу є важливим елементом росту пухлини.

Іншою сучасною концепцією у лікуванні, що активно протягом тривалого часу розвивають науковці, – це використання імунної системи пацієнтів у боротьбі проти раку. Але самостійно справитися з цим організму частіше не вдається, захисна реакція системи не дозволяє повністю побороти пухлинний процес.

Основою є те, що організм не завжди може розрізнити патологічні клітини від здорових. Дослідники намагаються із допомогою генетики покращити роботу імунної системи та посилити захист організму. Все частіше у світовій практиці лікарі пробують інтегрувати нові методи лікування у вже звиклі та рекомендовані варіанти. Завдяки цьому шанси на вилікування можуть значно зрости. Так, десять років тому лише кожний десятий пацієнт з поширеною меланомою проживав більше двох років, сьогодні цей показник складає біля сімдесяти відсотків. При деяких видах раку легень раніше медіана 5 річного виживання складала лише два відсотки, сьогодні більше сорока. Але лікар не може так просто застосовувати імунну терапії при будь якому типові пухлини. В деяких випадках вона може завдавати скоріше шкоду, в інших бути ефективною лише у першій лінії терапії, або перешкоджати поверненню пухлини після досягнення ефекту від застосування інших методів лікування.

Розвиток імунної терапії набирає обертів, майже кожних пів року з’являється щось нове у розпорядженні. У сучасній світовій онкології  імунні препарати є частиною стандартного лікування у кожного п’ятого пацієнта, цей показник буде однозначно зростати.

Деякі пухлини використовують для свого розвитку та потреб ряд перебудованих чи вмонтованих механізмів у імунну систему. Відбувається маніпуляція так «званими імунними точками» на Т-клітинах, що повинні знищувати пухлину.  Медикаменти що можуть цьому завадити мають назву  „Checkpoint-Inhibitor“. Сучасний медичний світ покладає на них великі сподівання. Цей метод лікування уже застосовувався у незначної кількості пацієнтів з меланомою, раком легень, нирок та сечового міхура, на разі дослідження продовжуються. Хоча не потрібно забувати, що і такий вид лікування має ряд своїх побічних реакцій (у вигляді тяжких автоімунних проявів).

Також розглядаються можливості зміни імунних клітин організму генетично. Існують уже і застосовуються так звані CAR-Т-клітини у пацієнтів з гострими лейкеміями. Такий вид терапії є досить дорогим, ціна однієї інфузії в межах 400 тис. євро. Проте зараз відбувається у світі близько ста досліджень у цьому напрямку.

У Медичному центрі Салютас ми застосовуємо сучасні стандартизовані схеми терапії, що відповідають широкій світовій практиці, ви можете коротко ознайомитися з ними в попередніх дописах.

Існує також ряд інших інноваційних методів терапії що активно вивчаються, про них ми розкажемо у наступних наших дописах.

Звертайтеся раді будемо Вам допомогти.