Скільки можна їсти цукру

чому цукор небезпечний

Безпечним вважається споживання 25 грамів цукру на день, а це приблизно 5 чайних ложок. Здавалося б це привід порадіти, адже це дозволяє без шкоди для здоров’я, для прикладу випити 5 чашок кави чи чаю з цукром, але тут мова іде не лише про цукор, який ми додаємо до напоїв, але і сумарна кількість спожитого цукру, що містять продукти харчування, які ми споживаємо. Не всі знають, що навіть несолодкі продукти містять цукор, наприклад, кетчуп, майонез, різноманітні соуси та заправки до салатів, консервовані продукти, готові сухі сніданки, злакові батончики тощо. Тому, обираючи продукти в супермаркеті, слід ретельно вивчати склад продукту, оскільки цукор може мати іншу назву на етикетці (сахароза, кукурудзяний сироп, нектар агави, ячмінний солод, декстрин, декстроза, патока, мальтоза та інші).

Чому цукор, а саме його непоміркована кількість в раціоні є шкідливою?

Цукор у надмірній кількості призводить до розвитку інсулінорезистентності, стану, коли глюкоза не засвоюється клітинами, і її рівень в крові зберігається підвищеним. Через тривалу гіперглікемію відбувається потовщення судинної стінки, розвиток атеросклеротичного ураження судин та збільшення ризику розвитку тромбозу. Як наслідок, це збільшує шанси пацієнта на появу таких захворювань як: гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарду, інсульт.

Чому хочеться солодкого і як навчитися себе стримувати?

Солодощі та цукор — джерел енергії з майже миттєвою дією, після споживання яких з’являється відчуття насолоди та припливу енергії, що правда ненадовго. Якщо ви хочете не переїдати та контролювати бажання їсти солодощі, слід слідкувати за інтервалами між прийомами їжі. Коли, цей інтервал становить більше 3-4 годин, відчуття голоду є досить сильним і маючи солодощі/вуглеводи під рукою, стриматися не їсти їх дуже важко.

Тож, правило номер один — вчасно їжте здорову повноцінну їжу.

Тут мається на увазі, не пропускати сніданок, це мала б бути каша чи запіканка. На обід варто спожити основну страву у вигляді запеченої риби чи нежирного м’яса з гарніром і салатом, на вечерю знову можна з’їсти кашу чи запіканку, йогурт. Між основними прийомами їжі, повинно бути два перекуси, між сніданком і обідом та обідом і вечерею. Це не мають бути солодощі з кавою, оскільки після них неодмінно прийде неконтрольоване відчуття голоду. Варто запастися овочами та фруктами, горіхами, нежирним несолодким йогуртом тощо. Якщо, відчуття голоду є не дуже вираженим, і ви з’їли гречку чи шматок риби, відчуття ситості прийде дещо пізніше аніж би ви з’їли шоколадку, але і їсти ви не захочете через 15-20 хв, як це буде у випадку з шоколадкою. Під впливом солодощів відбувається виділення інсуліну, який ще більше посилює апетит, тому після солодощів, Вам дуже швидко знову захочеться їсти.

Правило номер два – не ставте табу на споживання солодощів, адже ця заборона буде пригнічувати Вас.

Раз в тиждень Ви можете порадувати себе цукеркою це навіть корисно.

Правило номер три – намагайтеся готувати солодощі вдома, без додавання цукру та олії/масла, з максимально корисних інгредієнтів (фрукти, насіння, горіхи, цільнозернові крупи тощо).

Ви не лише не відмовляєтеся від солодкого, але обмежуєте надходження цукру та консервантів, якими так багаті солодощі промислового походження. Якщо Ви полюбляєте різноманітні заправки до салатів, спробуйте приготувати їх самостійно із натуральних продуктів (сметана, домашній йогурт тощо), адже виробники часто додають цукор до соусів для того щоб покращити їх смакові властивості.

Якщо розглянути глобальні масштаби впливу надмірного споживання цукру на організм людини, тут збої відбуваються не лише у вуглеводному обміні, але і ліпідному, що призводить до ожиріння. Порушується також мінеральний обмін, оскільки замість корисної їжі, організм недоотримує корисних речовин, це призводить до негативного впливу на роботу організму в цілому. Також, відомо про те, що рафінований цукор здатен провокувати виникнення більше 10-ти видів раку, в тому числі раку кишківника.

Шкідливість цукру у надмірних кількостях — беззаперечна. Обмеживши його надходження в організм, ви не лише додаєте собі здоров’я, але вже через кілька тижнів після відмови від цукру ви відчуєте більш насичений смак повсякденних продуктів.

Тяга до солодкого поступово пригасатиме, а головне — ваше тіло стане більш струнким та підтягнутим, навіть за відсутності інтенсивних фізичних навантажень. Якщо ви вирішили спробувати дотримуватися здорового способу життя, та не знаєте з чого почати, на допомогу Вам прийдуть такі лікарі-спеціалісти як, лікар-ендокринолог, лікар-гастроентеролог, лікар-дієтолог, лікар-терапевт. Записуйтеся на консультацію та обирайте правильний крок на шляху до здоров’я.