Видалення новоутворень шкіри: методи

Методи видалення новоутворень

Видалення новоутворень шкіри — це, як правило, малоінвазивні оперативні втручання, які проводять за амбулаторних умов і пацієнт того ж дня може іти додому.

Новоутворення шкіри поділяються на:

  1. Доброякісні – це ті, що не несуть загрози життю та здоров’ю пацієнта, їх лікування полягає у видаленні новоутвору. До доброякісних новоутворень шкіри відносять  невуси, бородавки, кератоми, папіломи, гемангіоми, ксантелазми тощо.
  2. Злоякісні новоутворення, найпоширенішим із яких є меланома, часто вимагають комплексного підходу до лікування, оскільки вони можуть поширюватися на суміжні органи і тканини у вигляді метастазів. Меланома є особливо поширеною у країнах із вираженою сонячною інсоляцією та є причиною смерті пацієнтів.
  3. Передракові стани є потенційно загрозливими для життя та здоров’я людини, якщо вчасно не надати якісну медичну допомогу. Передраковими станами називають хронічні запальні захворювання шкіри, хвороба Педжета, судинні і пігментні невуси, травмовані фізичними, хімічними чи термічними факторами аденоми, папіломи, фіброми тощо.

Вартість лікування:

  • Перша категорія (оперативне втручання без гістологічного заключення) – 2500 грн.
  • Друга категорія (оперативне втручання з гістологічним заключенням) – 4350 грн.
  • Третя категорія (оперативне втручання декількох утворів з гістологічним заключенням) – 4750 грн.
  • Дерматоскопія – 400 грн.
  • Кріодеструкція утвору – 200 грн за шт.
  • Коагуляційне видалення утвору – 1500 грн.

Чи всі новоутворення шкіри необхідно видаляти?

Ні, не всі, але необхідним є ретельне спостереження у лікаря дерматолога при появі новоутворів, для того, аби вча сно провести лікування.

Які ознаки/симптоми можуть вказувати на необхідність звернення до лікаря дерматолога або лікаря хірурга з метою видалення новоутвору?

  • • обтяжений сімейний анамнез та випадки раку шкіри у близьких родичів;
  • • часта травматизація невусу/родимки (рушником, бритвою, білизною);
  • • зміни на вже наявному новоутворі у вигляді зміни форми, розміру, кольору, поява тріщин та видимих судин тощо.

Методи видалення новоутворень шкіри поділяють на кілька категорій, а саме:

  1. Хірургічне видалення. Цей вид лікування новоутворів займає першість у даній категорії оперативних втручань. Хірургічне видалення доброякісних новоутворів шкіри, зазвичай відбувається під місцевим знечуленням і триває кілька хвилин залежно від ділянки, яка потребує корекції. Із ризиків сюди відносять можливість інфікування операційної рани та кровотеча в ділянці операційної рани, та в силу розвитку сучасної хірургії ці ризики є мінімальними.
  2. Видалення новоутворень з допомогою лазерного променя. Лазерне видалення новоутворів шкіри є сучасним та малоінвазивним методом лікування новоутворів, проводиться без застосування скальпеля, тож немає ризику кровотечі. Зміст дії лазера полягає у спрямування лазерного променя на ділянку, котра підлягає видаленню та вивільнення теплової енергії, що спалює новоутвір без пошкодження здорових тканин.
  3. Кріодеструкція – це видалення новоутворення шляхом замороження тканини. Замороження проводиться рідким азотом, недоліком методу є необхідність повторення процедури, оскільки видалення є поступовим та пошаровим і вимагає певної етапності проведення процедури.
  4. Електрокоагуляція – це видалення новоутворень шляхом застосування електричної енергії із вивільненням тепла. Електрокоагулятор унеможливлює кровотечу, оскільки під час проведення процедури відбувається склеювання кровоносних судин. До недоліків методу відносять імовірність виникнення рубців, тож процедуру не рекомендовано проводити в ділянці обличчя.
  5. Радіохвильовий метод видалення новоутворів. Найчастіше застосовується для видалення доброякісних новоутворень шкіри є безболісним та безпечним. Видалення відбувається під впливом дії високочастотних хвиль, не потребує накладання швів, має зведений до мінімуму ризик інфікування. Недоліком є те, що даний метод втручання підходить тільки для доброякісних новоутворів, які виступають над поверхнею шкіри.

Необхідний метод лікування/видалення новоутворів шкіри є завданням лікаря дерматолога, лікаря хірурга, лікаря онкохірурга. Безпосередньо перед втручанням необхідним є консультація та огляд лікаря-спеціаліста із виявленням можливих протипоказів.

У медичному центрі “Салютас” працюють досвідчені лікарі дерматологи та лікарі хірурги із багаторічним досвідом роботи та лікування різноманітних новоутворень шкіри. Записуйтеся на консультацію, будемо раді Вам допомогти.