Реально ефективні методи скинути зайву вагу

Правильно худнути

Більшість з тих, хто мріє схуднути, вважають, що його ворогом є їжа! Але це не завжди так. Насправді ворогом в даному випадку є голод. Чому? Якщо вчасно не поїсти, виникає надмірне відчуття голоду, яке важко контролювати коли перед очима з’являється омріяна страва.

Ще одним міфом є те, що потрібно сидіти на дієті, харчуватися листками салату і авокадо. Насправді, це демотивує вже на самому початку і закінчується невдачею. У мережі є сотні дієт, котрі обіцяють майже миттєві результати і струнке тіло через тиждень – другий. Не купляйтеся на це, оскільки екстремальні види схуднення є не лише з тимчасовим результатом, але і дуже шкідливими для здоров’я.

Давайте розглянемо процес накопичення зайвої ваги. Існують такі поняття, як глюкоза, глікоген і жир (підшкірно-жирова клітковина чи целюліт). При споживанні певного продукту відбувається його розщеплення. Частина калорій використовується одразу, частина відкладається про запас у вигляді глікогену, а решта відкладається у вигляді підшкірно-жирової клітковини. І якщо кількість глюкози і глікогену у здорової людини є стабільною, то запаси кількості підшкірно-жирової клітковини є необмеженими.

Тобто, якщо Ви хронічно споживаєте надлишок, ваш організм хронічно відкладає про запас. Для прикладу, добова норма 5-10 грамів шоколаду, а Ви з’їли 100 грамів, 90 грамів перетвориться на глікоген і жир. Такий складний механізм є необхідним для забезпечення роботи організму у період коли немає надходжень їжі. У людини, яка голодує відбувається зворотне перетворення жиру з глікогену в глюкозу, тому людина худне, але процес швидкого зворотного перетворення відбувається із виділенням значної кількості шкідливих і токсичних речовин для організму. Ще одним негативним наслідком екстремального схуднення шляхом голодування, є ефект бумерангу. Коли раніше голодуюча особа починає їсти і не обмежувати себе в солодощах, а зазвичай це буває дуже часто, відбувається надшвидкий процес відкладання про запас, оскільки наш організм вже знає про можливе повторення ситуації коли було голодування. Це інстинкт самозбереження.

Надлишкова маса тіла є не лише естетичною проблемою, а насамперед є перешкодою на шляху до здоров’я, як психічного так і фізичного. Процес схуднення повинен бути не тимчасовим явищем, Ви маєте переглянути свої звички, проконсультуватися з спеціалістами і зробити правильне харчування і дозовані фізичні навантаження своїм способом життя. Що це вам дасть?

  • • Ви отримаєте ідеальну масу тіла!
  • •Легкість і комфорт у повсякденному житті.
  • •Нормалізується рівень цукру, артеріального тиску та вирішаться інші проблеми зі здоров’ям якщо такі вже існують.
  • •І найголовніше – це відновлення психічного здоров’я і впевненості у собі, що нерідко є вирішальним у пошуку роботи, налагодженні особистого життя та соціальної адаптації.

Отже візьміть за правило:

    • 1. Пийте якісну негазовану воду не менше 1,5-2 літри в день. Вода є тим середовищем в якому відбуваються фізико-хімічні реакції в організмі. Достатня кількість води в раціоні зменшує надмірне відчуття голоду та покращує метаболізм. Рекомендовано натще випивати 1-2 склянки води комфортної температури. Розрахуйте свою індивідуальну потребу у кількості води. При нормальній масі тіла це 30 мл на кілограм, при надлишковій масі тіла, коли ІМТ більше 25, потреба у воді є більшою і становить 40 мл на кілограм.
    • 2. Не переїдайте! Їжте 3-4 рази в день, малими порціями. Це рекомендовано для того, щоб підтримувати рівень цукру крові на оптимальному рівні. Чим нижчий рівень цукру крові тим сильнішим є відчуття голоду, і відповідно більший ризик спожити надмір їжі. Запам’ятайте, відчуття ситості приходить через 15-20 хвилин після споживання першого шматка. Тому, їжте повільно, і не докладайте на тарілку, Ви повинні бачити повну порцію перед собою, щоб Ваш мозок зрозумів, що цього Вам цілком достатньо. Овочі та фрукти повинні становити 50 % раціону, білки жири 25%, вуглеводи 25%. Попри всі заклики маркетологів, шкідлива їжа залишається шкідливою, як би привабливо вона не виглядала. Уникайте вживання, продуктів із закладів швидкого харчування, солодощів, алкоголю, солодких газованих напоїв, енергетиків.
    • 3. Не їжте від того, що нічого робити. Читайте книжки, проводьте час з близькими, займайтеся улюбленою справою, придумайте собі хобі. Перегляньте Ваші витрати на продукти і подумайте, що можна було б придбати чи куди поїхати на заощаджені кошти.
    • 4. Не лінуйтеся виконувати фізичні вправи. Для того щоб схуднути не обов’язково жити в спортзалі. Виходьте з автобуса на 1-2 зупинки раніше і ідіть до місця праці/навчання пішки, візьміть це за правило. ВООЗ рекомендує не менш ніж 30 хвилинні аеробні навантаження (танці, фітнес, ходьба, бігова доріжка) щоденно чи мінімум 5 разів на тиждень.
    • 5. Забезпечте собі здоровий сон у повній тиші та темряві протягом 7-8 годин. Недосипання є не менш шкідливим ніж надмірна кількість сну, що призводить до порушення метаболізму, та як наслідок збільшення кількості зайвих кілограмів.
    • 6.Не очікуйте блискавичних результатів, мінус 1-2 кілограми в місяць є чудовим результатом, подумайте про перспективу схуднення за рік, адже це 10 кілограмів! Головним завданням у процесі схуднення є збереження здоров’я.

Звичайно, потрібно цікавитися, знати і вивчати властивості здорових продуктів харчування, де їх придбати, як зберігати. В мережі є багато інформації з цього приводу. Але якщо у Вас немає часу на пошуки, звертайтеся до лікаря-ендокринолога, чи лікаря-дієтолога, які допоможуть Вам відкоригувати дієту. На консультації Ви разом з лікарем складете індивідуальну програму схуднення саме для Вас, враховуючи Ваш режим дня і харчові вподобання.

Звертайтесь у медичний центр Салютас, де завжди раді допомогти у вирішенні проблем фізичного та психічного здоров’я.