«Омолодження» серцево-судинних захворювань

Серцево-судинні хвороби омолоджуються

Захворювання серця та судин є чи не головною причиною смерті, інвалідизації та втрати працездатності серед осіб дорослого віку у світі та в Україні зокрема. До найпоширеніших серцево-судинних захворювань відносять: гіпертонічну хворобу, ішемічну хворобу серця, стенокардію, інфаркт міокарда, інсульт, тромбози та емболії.

Кожного року на конгресах та конференціях, присвячених патології серцево-судинної системи, подаються дані про значне помолодшання цієї патології, тобто все частіше зустрічаються випадки інфарктів, інсультів, та випадки підвищеного артеріального тиску у осіб молодого віку. Для того щоб зрозуміти, чому виникає така тенденція, потрібно розглянути причини виникнення захворювань серця та судин. Отже, причини виникненні серцево-судинної патології:

  1. Малорухомий спосіб життя та гіподинамія. В наш час значного поширення набула робота дистанційно за комп’ютерним столом, як наслідок рухова активність подекуди обмежується походом з робочого місця на кухню і в ванну кімнату. Гіподинамія призводить до детренованості, атонії м’язів, порушення обміну речовин, зайвої ваги та підвищення артеріального тиску крові.
  2. Неправильна харчова поведінка. Надмірна кількість у раціоні солі, простих вуглеводів, копченостей, консервантів, холестерину тощо, призводить до появи зайвої ваги.
  3. Паління тютюну. Нікотин, який міститься у в цигарковому димі, є одним із головних факторів ризику розвитку інфарктів та інсультів, раптової коронарної смерті тощо. У курців серце працює у постійному посиленому режимі. Окремо слід зазначити, що пасивні курці, страждають не менше за особу, яка курить, особливо це стосується дітей, батьки яких курять.
  4. Алкоголь. Надмірне та систематичне вживання алкоголю є причиною артеріальної гіпертензії та гіпертонічних кризів, що нерідко закінчуються інфарктами міокарда та інсультами.
  5. Тривалі стреси, недосипання та емоційне перенапруження.

Статистичні дані говорять, що хвороби серця та судин помолодшали приблизно на 10 років. Якщо, раніше ці захворювання були характерними для осіб похилого віку, то тепер в силу надзвичайної поширеності вище перелічених причин серцево-судинної патології, все частіше ці хвороби, зустрічається у молодих, працездатних осіб.

Що потрібно робити, аби зберегти своє серце та судини здоровими та вести активний спосіб життя із здоровим серцем?

  1. Рухайтеся. Нормою вважається 3-5 тисяч кроків за день, можна і більше, все залежить від загального стану здоров’я організму та віку пацієнта. Не забувайте про регулярні фізичні навантаження, мінімум 1,5 години в тиждень. Корисними будуть піша ходьба на свіжому повітрі.
  2. Правильно харчуйтеся. Не переїдайте, перегляньте свій раціон, проконсультуйтеся у лікаря-дієтолога, надавайте перевагу овочам та фруктам, обмежте солодощі та хлібо-булочні вироби.
  3. Підтримуйте оптимальну вагу. Цього можна досягти правильно харчуючись та займаючись спортом.
  4. Позбавтеся шкідливих звичок таких як паління цигарок, вживання алкоголю, солодких газованих напоїв, енергетиків тощо.
  5. Намагайтеся уникати стресів, змініть роботу, яка вам не подобається, уникайте спілкування з людьми, які негативно впливають на Вас. Займіться улюбленою справою, яка приносить задоволення, не забувайте про здоровий сон, мінімум 7-8 годин в день.
  6. Навіть якщо Вас нічого не турбує, проходьте щорічні профілактичні огляди, в тому числі огляд у лікаря-кардіолога.

Якщо Ви відноситеся до групи ризику щодо підвищеної імовірності виникнення патології серцево-судинної системи, тобто ваші близькі родичі, мали вище описану патології, шляхом модифікації способу життя, Ви можете значно зменшити свої шанси захворіти. Дотримуючись рекомендацій лікаря можна значно знизити показники рівня артеріального тиску крові, навіть без медикаментів.

У медичному центрі «Салютас» для Вас працюють лікарі-кардіологи, які можуть Вам допомогти. Записуйтеся на консультацію та живіть здоровим активним життям.