Кардіоміопатія перші симптоми та лікування

Кардіоміопатія перші симптоми та лікування

Кардіоміопатія — це група захворювань, які впливають на м’язовий шар серця, призводячи до порушення його функцій. Ця патологія може виникати внаслідок різних причин і  вимагає серйозного медичного втручання. Класифікація кардіоміопатій За причиною: • Генетична кардіоміопатія: спадкові порушення, що впливають на серцевий м’яз. • Набута кардіоміопатія: спричинена іншими чинниками, такими як інфекції чи інші хронічні захворювання.…

Васкуліт: прихована небезпека в кровоносних судинах

Васкуліт — це запалення стінок кровоносних судин. Захворювання може впливати на судини будь-якого типу та розміру, включаючи артерії, вени і капіляри. Васкуліти можуть виникати самостійно або бути симптомом іншого захворювання. Васкуліти: класифікація Існує кілька видів васкулітів, і вони класифікуються залежно від розміру і характеру захворювання судин. Основні класифікаційні категорії включають: 1. Алергічний (шкірний) васкуліт (див…

Розшарування аневризми аорти

Хвороби аорти — одна з найбільш грізних патологій, що зустрічаються у відділеннях невідкладної допомоги. Загальний термін «гострий аортальної синдром» включає групу катастрофічних захворювань. До них відносять розшарування аорти (РА), розшарування аневризми аорти, інтрамуральна аортальна гематома, проникаючі атеросклеротичні виразки аорти, травми аорти та гострі запальні аневризми аорти. Розшарування аорти – це розрив у стінці аорти, що…

Нормалізація пульсу

Як нормалізувати пульс

Зміна частоти серцевих скорочень — це наслідок фізіологічної реакції організму на події, що відбуваються, або є симптомом захворювання. Пульс може бути, як прискореним (вище 80 ударів за хвилину), так і зниженим (менше 60). Коли частота скорочень серця перевищує 90-100 ударів на хвилину, ефективність його функцій знижується. Це проявляється зменшенням обсягу доставки крові всім органам та…

Ознаки аритмії

Чим небезпечна аритмія

Аритмії — це група захворювань, для яких характерне порушення роботи серця. У кардіології налічується близько 20 різновидів аритмії. Причиною патології може бути, як хвороба серцево-судинної системи, так і інші захворювання. До факторів розвитку порушень ритму серця слід віднести: ● ішемічну хворобу серця; ● вади клапанів серця; ● кардіоміопатії; ● міокардит; ● цукровий діабет; ● тиреотоксикоз;…

Серцева недостатність: що робити

Серцева недостатність: що робити

Серцева недостатність — захворюванням серцево-судинної системи, яке може розвиватися гостро або мати хронічний перебіг. В основі розвитку патології лежить нездатність серцевого м’яза забезпечити кров’ю всі органи та тканини в повному обсязі. Серцева недостатність в більшості випадків не є самостійною хворобою, вона розвивається внаслідок прогресування супутньої патології. Це може бути: ● атеросклеротичне ураження кровоносних судин; ●…

Двостулковий аортальний клапан

Відомо, що клапани серця знаходяться у постійному русі, виконуючи функцію закриття природних отворів серця. Тому навіть невеликі вроджені зміни в структурі клапанів можуть відігравати значну роль у виникненні вади серця та ускладнень на пізніших етапах життя хворого. До таких вад належить двостулковий аортальний клапан (ДАК). Ще 20-30 років тому багато кардіологів відносили ДАК до варіанту…