Правда і вигадки про хіміотерапію

Правда і вигадки про хіміотерапію

Лікування онкопатології за допомогою фармацевтичних препаратів включає в себе хіміотерапію, гормональну терапію, таргетну терапію та імунотерапію.

Хіміотерапія раку — найбільш поширений метод лікування онкологічних захворювань із застосуванням ліків, а саме: цитостатиків, протипухлинних препаратів, які руйнують клітини, що швидко ростуть та діляться, в тому числі і злоякісні клітини. На відміну від таргетної терапії, коли дія відбувається лише на злоякісні клітини, при хіміотерапії впливу зазнає весь організм, саме тому хіміотерапевтичне лікування онкологічних захворювань супроводжується цілим рядом побічних ефектів, таких як нудота, блювання, виражена загальна слабість, випадіння волосся тощо. Часто це є вагомою причиною появи недовіри та боязні перед курсом хіміотерапевтичного лікування, але кваліфікований лікар, повинен надати пацієнту усю необхідну інформацію про те, що очікуваний ефект від проведеного лікування переважає над небажаними наслідками дії ліків.

Існує кілька видів хіміотерапії раку, сюди відносять:

  • • передопераційну хіміотерапію (неоад’ювантну);
  • • післяопераційну (ад’ювантну);
  • • паліативну (підтримуючу).

Вибір терапії залежить від стадії, поширеності онкологічного процесу, можливості проведення оперативного втручання, загального стану здоров’я пацієнта та наявності супутньої патології.

Часто серед осіб, яким призначено курс хіміотерапії, можна почути різні думки, що не завжди відповідають дійсності, до найбільш поширених відносять:

  • 1. Хіміотерапія є надзвичайно шкідливою і вбиває організм.

Так, справді хіміопрепарати мають вплив не лише на злоякісні клітини, але і на здорові і це супроводжується певними негативними явищами, але очікуваний результат бути здоровим, нівелює ці тимчасові явища. Більше того, в комплексі із супровідною терапією, можна мінімізувати побічні ефекти, та зробити курс лікування максимально комфортним для пацієнта.

  • 2. Хіміопрепарти не є ефективними і їх призначають тільки для того, аби пацієнт витратив на лікування значну суму власних коштів.

Ніхто не заперечує, що лікування онкологічних захворювань, зокрема методом хіміотерапії, є дороговартісним, але цей метод інколи є єдиним для подолання захворювання, продовження життя пацієнта або покращення стану його здоров’я. Для того аби переконатися, слід глянути на статистику кількості успішного лікування раку з допомогою хіміотерапії.

  • 3. Потрібно лежати в лікарні протягом усього курсу хіміотерапії.

Це не так, якщо стан здоров’я пацієнта дозволяє, хіміотерапія може проводитися амбулаторно або у денному стаціонарі, тобто пацієнт після отриманого лікування може відправлятися додому. Також, можуть, надаватися послуги проведення хіміотерапії в домашніх умовах, але це практикують в більш розвинених країнах, які мають все необхідне для створення такої мобільної бригади лікарів із надання даного виду медичної послуги.

Вибір того чи іншого методу лікування відбувається на розсуд висококваліфікованого досвідченого лікаря спеціаліста з урахуванням прогнозованого результату лікування. Першим принципом, яким повинен керуватися лікар, — це комфорт, здоров’я пацієнта, його довіра до лікування та міцна співпраця з лікарем з метою подолання хвороби.

Рак — це завжди виклик та випробування, що дуже часто поєднується із негативізмом, песимізмом з боку пацієнта. В Україні дуже важливим компонентом є фінансова сторона, оскільки часто лікування є досить коштовним, це зумовлює зневіру, виникнення негативних емоцій, що мають вплив на сам процес одужання. На жаль, із цим важко сперечатися, але в медицині існує велика кількість зцілення осіб, що здавалося були приреченими. Тож у будь – якому випадку не варто опускати руки, оскільки як всім відомо безвихідних ситуацій не буває.
Якщо Ви хочете отримати консультацію з приводу проведення хіміотерапевтичного лікування, записуйтеся в клініку «Салютас», завжди раді Вам допомогти.