Абдомінопластика: види

Абдомінопластика: покази

Абдомінопластика – це пластична операція в ділянці живота з метою корекції фігури та відновлення естетичного вигляду талії. Під час абдомінопластики лікар пластичний хірург видаляє надлишки жиру в ділянці живота, тобто проводить ліпосакцію, видаляє зайву шкіру, зшиває м’язи живота якщо є їх розходження, або проводить хірургічне лікування грижі передньої черевної стінки. Операція є поверхневою, в межах кількох шарів: шкіра, підшкірно-жирова клітковина та м’язи. При проведенні абдомінопластики не робиться доступу до органів черевної порожнини.

Зазвичай абдомінопластика проводиться під загальним знеболенням, оскільки операція є досить тривало 2-3 години та великою по об’єму. Перед операцією, пацієнта ретельно оглядають з метою виявлення можливих протипоказів. Протипоказами може бути патологія серцево-судинної системи, цукровий діабет, виражена патологія органів дихання, онкологічні та психічні захворювання. Пацієнт здає загальні аналізи крові та сечі, біохімічні аналізи крові, йому проводять ультразвукову діагностику органів черевної порожнини, електрокардіограму тощо.

Покази до абдомінопластики:

  • • значні жирові відкладення в ділянці передньої черевної стінки, ожиріння, в даному випадку проводять абдомінопластику із ліпосакцією;
  • • наявність значних розтяжок після схуднення, вагітності, обвисла шкіра живота, що не піддається іншим методам корекції;
  • • розходження прямих м’язів живота, що може призводити до утворення кили.

Види абдомінопластики:

  1. Абдомінопластика поєднана із ліпосакцією. Цей вид пластики проводять особам з ожирінням, коли є значні жирові відкладення на передній черевній стінці, розтягнена, зайва шкіра, яку необхідно видалити та є значна кількість розтяжок. Процедура є досить складною та об’ємною у виконанні, вимагає загального знеболення та потребує тривалого періоду реабілітації.
  2. Мініабдомінопластика – проводиться особам, що не мають значних жирових відкладень і потребують незначної корекції шкіри, внаслідок її розтягнення. Під час операції роблять горизонтальний надріз в ділянці лобка, для того аби видалити надлишки шкірної складки. Часто такої операції потребують жінки після пологів шляхом кесарського розтину.
  3. Повна абдомінопластика із ліпосакцією та корекцією м’язів живота. Ліпосакцію проводять не лише в ділянці передньої черевної стінки, але і в ділянці боків, сідниць та спини. Підходить для людей із значними жировими відкладеннями у вказаних ділянках, при цьому не лише видаляють зайві жирові відкладення, але і усувають розтяжки, зшивають м’язи передньої черевної стінки, що розійшлися, проводять хірургічне лікування кили.

Реабілітація після абдомінопластики

Реабілітаційний період залежить від об’єму втручання та від індивідуальних особливостей організму. Але, пацієнт має бути готовим до дискомфорту та больових відчуттів у перші дні після операції. Реальні результати операції можна буде оцінити через кілька тижнів, коли зникнуть усі набряки та гематоми. Слід пам’ятати про чітке дотримання рекомендацій лікаря, оскільки від цього будуть залежати віддалені результати операції та якість життя під час реабілітаційного періоду. Також, слід пам’ятати про дотримання режиму дієтичного харчування та фізичних навантажень в подальшому для профілактики набору ваги та підтримання свого тіла у формі. Для того, аби отримати більш детальну інформацію стосовно дієти з метою підтримки оптимальної маси тіла, Ви можете звернутися до лікаря дієтолога або лікаря ендокринолога.

Абдомінопластика є найбільш дієвим та радикальним методом з корекції фігури, але також несе з собою певні ризики та не захищає від набору ваги в подальшому. Тому, для того аби зберегти відновлені форми після абдомінопластики, перш за все слід працювати над собою, слідкувати за своїм харчуванням, пити достатню кількість води та займатися спортом.