На поверхні шкірних покривів у кожної людини розташовуються новоутворення різної структури, розміру, щільності, які мають доброякісне або злоякісне походження. До першої групи входять бородавки, папіломи, а також родимки, ліпоми. Щодо злоякісних новоутворень, до них відноситься меланома, саркома та інші форми раку. Окремо слід виділити передраковий стан, коли новоутворення за певних умов може перерости в злоякісну…
Категорія: Дерматологія

Що таке ліпома
Ліпома — утворення з доброякісних клітин жирового типу. Вона має округлу форму, м’яку, еластичну консистенцію і не призводить до зміни шкіри, яка покриває її. Ліпома діагностується досить часто, проте пацієнти не поспішають звертатися до фахівців, так як новоутворення не заважає їм. Практично в 98% випадків ліпома локалізується в підшкірній жировій клітковині і лише зрідка —…

Псоріаз – сучасний погляд на проблему
Псоріаз – це хронічне рецидивуюче захворювання, групи дерматозів, мультифакторіальної природи, який характеризується гіперпроліферацією і порушенням диференціювання епідермальних клітин. Захворювання відоме ще з давніх часів. Древні греки називали ним захворювання шкіри, яке супроводжувалося свербежем і злущенням. Частота захворюваності псоріазом складає в середньому 57-60 випадків на 100 000 населення. Цікаві факти про псоріаз: • захворюваність на псоріаз…

Чи можна визначити хвороби за cтаном волосся
Волосся — один з показників стану здоров’я нашого організму. У більшості випадків воно показує на зміни роботи внутрішніх органів і реагує такими симптомами, як поява ламкості, випадання. Проблема випадання волосся найчастіше стосується чоловіків (до 70%), що є причиною звернення до дерматолога, трихолога. Гормональні причини Перша група причин, яка надає безпосередній вплив на якість волосся, це…

Контагіозний молюск: що це
Контагіозний молюск — шкірна хвороба вірусного походження, симптомами якої є рожеві вузлики з центральним вдавленням. Найчастіше молюск зустрічається в місцях з теплим вологим кліматом. Інкубаційний період може становити від одного тижня до 3-4 місяців, що залежить від сили, кількості інфекційного збудника, стану імунітету людини. Найчастіше хвороба зустрічається в похилому віці, у людей з імунодефіцитом, атопічним…

Контактний дерматит: лікування
Контактний дерматит — гостре ураження шкірних покривів запального характеру, яке розвивається внаслідок впливу алергенів та інших подразників. Це можуть бути хімічні фактори (кислоти, солі), фізичні (ультрафіолетові промені, низькі температури) або біологічні (гусінь, рослини). До числа провокуючих факторів відносяться: • спадкову схильність, особливо, якщо у близьких родичів було діагностовано алергічний дерматит; • атопічні хвороби, такі як…

Що потрібно знати про депігментацію шкіри
Типове для європейців забарвлення шкіри є завдяки меланіну, пігменту, призначенням якого є захист шкіри від ультрафіолетового випромінювання та зниження її чутливості до сонця. Меланін відповідає за забарвлення шкіри, волосся та райдужної оболонки очей. Депігментація виникає внаслідок зменшення/відсутність пігменту відповідно, як наслідок, шкіра набуває більш світлого відтінку або ж стає зовсім білою. Депігментація буває тимчасовою або…