Що варто знати про імунотерапію

Імунотерапія проти раку

Імунна система нашого організму завдяки своїй злагодженій роботі захищає нас від різноманітних захворювань, спричинених вірусами, бактеріями та неконтрольованим розмноженням клітин, тобто раку. Саме завдяки імунній системі ми маємо резистентність до переважної більшості інфекційних агентів. Коли функція імунної системи є порушеною, наприклад, у осіб із імунодефіцитом, такі люди важко переносять навіть звичайний нежить, оскільки немає адекватної імунної активності та відповідно захисту організму.

Лікування за допомогою препаратів, котрі підсилюють функцію імунної системи, називається імунотерапією. До імунопрепаратів відносять вакцини, сироватки, бактеріофаги, алергени, інтерферони та інші засоби, що мають конкретне спрямування на ту чи іншу ланку імунітету проти конкретного етіологічного чинники. В даній публікації ми детально розглянемо вид імунопрепаратів з метою боротьби проти раку.

Чому виникає рак, та як з допомогою імунотерапії можна його побороти?

Будь-який онкологічний, тобто раковий процес характеризується неконтрольованим розмноженням атипових клітин, організм при тому не розпізнає їх як загрозливі, відповідно не знищує їх. Також будь-який онкологічний процес характеризується певною стадійністю, яка полягає у поширеності патологічного процесу та залучення сусідніх органів і тканин, а зокрема, лімфатичних вузлів. Імунопрепарати в даному випадку працюють на те, щоб навчити організм розпізнавати атипові клітини і атакувати їх, таким чином локалізувати патологічний процес і зупинити його. До такого виду імунопрепаратів з метою боротьби проти раку відносять моноклональні антитіла. Імунотерапія — досить ефективна у подоланні найбільш поширених форм раку, імунотерапію можна застосовувати як у вигляді монотерапії так і в поєднанні з хіміотерапією. Тривалість лікування є різною і визначається вашим лікарем онкологом.

Протипокази до проведення імунотерапії є гіперчутливість до компонентів препарату.

Перед тим як проводити імунотерапію пацієнта попереджають про можливі небажані наслідки від її проведення, а саме: нудота, блювання, підвищення температури тіла, алергічні висипання, загострення/активізація аутоімунних захворювань, розлади з боку шлунково – кишкового тракту. Імунотерапія вважається менш токсичною на відміну від хіміотерапії і вона має більш прицільну дію. Але, ракова пухлина може видозмінюватися, а отже її рецептори також змінюються і часом імунна система перестає розпізнавати ракові клітини, від того ефективність препарату знижується. Оскільки властивістю імунопрепаратів є активізація та посилення імунної відповіді, при їх застосуванні може запускатися процес атакування власних клітин організму, тобто активізація аутоімунних захворювань.

Рак – дуже небезпечне та підступне захворювання. Але, оскільки всі види раку характеризуються стадійністю процесу, дуже важливими є профілактичні та скринінгові дослідження/огляди з метою не втратити час та вчасно діагностували/лікувати хворобу. Хірургічне лікування, хіміотерапія, променева терапія, імунотерапія – це все методи боротьби з раком і для кожного пацієнта, перевага того чи іншого методу є індивідуальною схемою лікування, враховуючи стан загального здоров’я людини, локалізацію патологічного процесу, відповідь організму на певний вид лікування.

Чи існують методи профілактики раку?

Так! Однозначно вони є. Здоровий спосіб життя, правильне харчування, споживання органічних продуктів, уникання надмірної інсоляції, зберігання здорового глузду та уникнення явної загрози здоров’ю, є доволі ефективними методами у боротьбі проти раку загалом. Особи, що відносяться до групи ризику розвитку раку, близькі родичі яких померли від раку, мають бути особливо відповідальними до власного здоров’я, а найдієвішим у даному випадку будуть профілактичні огляди.

У медичному центрі «Салютас» для Вас працюють висококваліфіковані лікарі онкологи, онкогематологи, онкохірурги та хіміотерапевти, які допоможуть підібрати правильну схему лікування та знайти вихід у подоланні хвороби. Записуйтеся на консультацію та живіть активним і повноцінним життям.