Що таке ментопластика

Ментопластика: як проводиться

Ментопластика – це пластична операція в ділянці підборіддя з метою зміни його форми та розміру. Оскільки пластична хірургія, а зокрема, галузь естетичних пластичних операцій в більшості своїй опирається на бажання пацієнта виглядати більш привабливо, то покази до проведення ментопластики бувають досить різноманітними. Найчастіше це зменшення або збільшення підборіддя.

Ментопластика може бути зовнішньою, коли розріз роблять на шкірі в ділянці природньої складки під підборіддям, а також розріз можуть робити в ділянці слизової оболонки нижньої губи.

Що відбувається під час операції з приводу корекції підборіддя?

Якщо метою ментопластики є зменшення підборіддя, лікар пластичний хірург робить видалення надлишку тканин підборіддя, в тому числі кісткової тканини, шляхом внутрішнього доступу. Після такої операції немає зовнішніх ознак оперативного втручання. Якщо ж метою проведення ментопластики є збільшення підборіддя, в даному випадку застосовують спеціальні імпланти, або роблять ліпофілінг, тобто застосування власної жирової клітковини, щоб збільшити ділянку підборіддя. Ще одним методом збільшення підборіддя є зміщення кісткової тканини підборіддя.

Що очікувати від операції?

Як і в більшості випадків пластичних операцій, після ментопластики не варто очікувати негайного ефекту. Після операції в ділянці втручання будуть гематоми та набряки, які сходитимуть протягом 1-2 тижнів, залежно від об’єму втручання. Якщо у пацієнта/пацієнтки до операції були явні ознаки мікрогнатії, тобто дуже малого підборіддя і під час операції було застосовано імплант, то ефект буде помітним одразу, але остаточні результати втручання можна буде оцінити не швидше ніж через 4-6 місяців. Саме стільки часу потрібно для того, щоб повністю зійшли набряки та закінчився процес післяопераційної регенерації.

Чи потрібно готуватися до ментопластики?

Так, звичайно! Перш ніж призначити дату оперативного втручання, Ви отримаєте детальну консультацію вашого лікаря, стосовно особливостей операції та її прогнозованих результатів. Нерідко бувають випадки, що проблема з дефектом підборіддя є дещо гіперболізованою пацієнтом і пластичний хірург може розвіяти це хибне уявлення та спростувати необхідність проведення ментопластики у пацієнта. Але, якщо після огляду, було прийнято рішення про необхідність ментопластики, Вам запропонують ряд необхідних досліджень, що є першочерговими. Це може бути загальний аналіз крові та сечі, біохімічний аналіз крові, рентгенологічне дослідження в ділянці обличчя тощо. Якщо наявна супутня патологія серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, чи цукровий діабет, необхідним буде переведення захворювання у стадію компенсації та заключення від вашого лікуючого лікаря, про відсутність протипоказів до проведення ментопластики.

Кому не можна проводити ментоплатику?

  • • особам що страждають онкологічними захворюваннями та захворюваннями крові;
  • • вагітним жінкам та тим що годують грудьми;
  • • особам, котрі страждають гострими інфекційними захворюваннями, та тим які мають значні гнійничкові висипання в ділянці прогнозованого оперативного втручання;
  • • особам, що мають психічні розлади.

Як проходить реабілітація?

У перші дні після ментопластики, пацієнта будуть турбувати больові відчуття, які можна коригувати застосувавши знеболюючі препарати. До звичного способу життя можна буде повернутися за 2-3 тижні. Протягом 1-2 тижнів не варто відвідувати сауну, басейни, займатися інтенсивними фізичними навантаженнями, використовувати декоративну косметику.

У медичному центрі «Салютас» для Вас працюють досвідчені лікарі пластичні хірурги, за плечима яких багаторічний досвід роботи у пластичній хірургії. Також, у клініці є можливість здати усі необхідні аналізи з метою передопераційного скринінгу та проконсультуватися за потреби у лікарів суміжних спеціальностей. Записуйтеся на консультацію, будемо раді Вам допомогти.