Що таке фімоз

Фімоз_покази

Фімоз – це патологічне звуження крайньої плоті, що унеможливлює оголення головки статевого члена або відкриття головки супроводжується вираженим болем та дискомфортом. У дорослих чоловіків це призводить до больових відчуттів під час статевого акту.

Як розрізнити фізіологічний та патологічний фімоз?

Переважна більшість хлопчиків народжується із фізіологічним фімозом і це вважається нормою, оскільки шкіра крайньої плоті у немовлят є недостатньо рухливою. З віком відбувається ріст та розвиток тканин, еластичність шкіри підвищується і до 3-ох років головка статевого члена повинна відкриватися без зайвих больових відчуттів та дискомфорту, у певних випадках це відбувається до 7-ми років. Якщо після вказаного віку, головку статевого члена важко або не можливо оголити, фімоз класифікують як патологічний і він потребує лікування. У даному випадку ми розглянули вроджений вид фімозу, що є найбільш поширеним.

Окрім того, розрізняють також набутий фімоз, що виникає внаслідок:

  • • травм головки статевого члена, а також її мікротравматизація. Після травм, в процесі загоєння, відбувається прогресуючий розвиток сполучної тканини, яка є недостатньо еластичною і пружною, тому головку статевого члена не можливо оголити;
  • • недотримання правил особистої гігієни, що іде в поєднанні із хронічним запаленням, накопиченням смегми в ділянці головки статевого члена, гіпертрофією тканин крайної плоті, в результаті призводить до фімозу;
  • • різноманітні захворювання, при яких відбувається порушення системного кровообігу, призводять до розладів мікроциркуляції на периферії, зокрема в ділянці крайньої плоті, що провокує зниження еластичності тканин, їх гіпертрофії та розвитку фімозу.

Які можуть бути наслідки фімозу, якщо його не лікувати?

  1. В ділянці головки статевого члена розташовані залози, які виділяють секрет (слиз), якщо не дотримуватися правил особистої гігієни та не очищати дану ділянку, а особливо при фімозі, виникає локальне запалення, а інколи запальний процес може поширюватися на сусідні ділянки, що провокує розвиток баланопоститу та парафімозу.
  2. Звуження крайньої плоті призводить до утрудненого сечовипускання, відчуття болю та дискомфорту під час статевого акту.
  3. В результаті хронічного запального процесу та накопичення секрету в ділянці головки статевого члена протягом тривалого часу, можливий ріст атипових клітин в даній ділянці, як наслідок це може призвести до раку головки статевого члена.

Як діагностувати фімоз та коли необхідно звернутися до лікаря-уролога?

Якщо у вашої дитини є утруднене сечовипускання, надмірні зусилля аби помочитися, дитина плаче і уникає походу до туалету, слід обов’язково звернутися до дитячого уролога.
Якщо Ви дорослий чоловік і маєте дискомфортні відчуття/біль під час статевого акту, відчуваєте напруження та важкість під час сечовипускання, крайня плоть є часто гіперимованою, відчуваєте свербіж/печіння в ділянці головки статевого члена, Вам слід негайно звернутися до лікаря-уролога на консультацію.

Лікування фімозу

Першість у лікуванні фімозу займає хірургічне втручання, а зокрема, циркумцизія, але часом вдаються і до консервативних методів, вони є менш ефективним і мають місце коли фімоз не надто вираженим та не має ускладнень. До консервативних засобів відносять застосування препаратів, що покращують еластичність тканин крайньої плоті, знімають запалення та набряк.

У випадку циркумцизії, відбувається видалення тканин крайньої плоті часткове або повне, накладаються шви і вже через кілька годин після оперативного втручання Ви можете повертатися додому. Операція проводиться із застосуванням знеболюючих препаратів та потребує ретельного дотримання рекомендацій у післяопераційному періоді. Основними з них є дотримання особистої гігієни, відмова від статевого життя протягом не менше 2-ох місяців, контрольні візити до лікаря-уролога.

Фімоз є досить делікатною проблемою, що потребує кваліфікованого підходу лікаря – спеціаліста. Якщо, Ви помітили у себе насторожуючи ознаки, які описані у даній публікації вище, не зволікайте, записуйтеся на консультацію, для того аби зберегти своє чоловіче здоров’я.