Хіміотерапевтичне лікування онкологічного захворювання

Хіміотерапевтичне лікування онкологічного захворювання

Для проведення лікування онкологічних захворювань існує багато методів, які є у розпорядженні лікаря, кожний має свої недоліки та переваги, різноманітні впливи, ризики та шанси на виздоровлення. За рахунок проведеного лікування онкологічне захворювання може бути зупиненим повністю (повна ремісія) або частково (часткова ремісія), а також може бути не ефективним.

Операція і опромінення є дієвим лише у межах зони оперативного втручання, відповідно і в зоні опромінення. Сучасне медикаментозне лікування онкологічного захворювання діє шляхом знищення пухлинних клітин, зупинення їх поширення, причому ця дія відбувається по цілому організму.

Медикаментозне лікування протипухлинними середниками (цитостатична хіміотерапія та лікування іншими препаратами, що мають антинеопластичні властивості) можуть бути як окремим методом лікування, так і частиною загального лікувального плану.

До медикаментозного лікування відноситься:

  • • цитостатична терапія (хіміотерапія);
  • • гормонотерапія;
  • • інтерферон, інтерлейкін терапія (речовини, що виробляються в людському організмі та впливають на імунну систему);
  • • таргетна терапія (антитіла, інгібітори тирозинкінази, трионінкінази) — направлена на структури клітин пухлини, активацію імунних клітини, зміну шляхів обміну речовин в клітинах.

Хіміотерапію (лікування за допомогою цитостатиків, що гальмують ріст пухлин та можуть знищувати вже наявні пухлинні клітини) у кожному конкретному випадку рекомендує лікар онколог. Потрібно розуміти, що вибір відповідного варіанту медикаментозної терапії залежить від того, яке захворювання було діагностованим, на скільки поширеним є патологічний процес, на скільки чутливими за останніми оцінками є Ваше захворювання до можливо застосованого в подальшому варіанту медикаментозного лікування.

Залежно від виду онкологічного захворювання, а також варіанту лікувальних цілей у Медичному центрі Салютас проводять наступні варіанти хіміотерапії:

  • • хіміотерапія з метою вилікування;
  • • хіміотерапія спрямована на подовження життя або полегшення проявів пухлинного процесу (паліативна хіміотерапія);
  • • хіміотерапія як додаткова міра після операції, з тим щоб після повного видалення пухлини знизити ризик рецидиву та підвищити лікувальні шанси (адювантна хіміотерапія);
  • • хіміотерапія перед операцією, з тим щоб зменшити розмір пухлини та об’єм оперативного втручання (індукційна або неоадювантна хіміотерапія)

Існує цілий ряд хіміотерапевтичних препаратів, що відрізняються за діючими речовинами та медичними формами (наприклад, таблетки, капсули, одноразові шприц-туби, інфузійні розчини). Більшість цих препаратів відрізняються за медикаментозним ефектом. Введення медикаментів відбувається згідно плану лікування, що може включати спосіб введення, час, тривалість, тощо.

Лікування для пацієнта є індивідуальним, що визначається його станом (враховується теперішній статус, а також можливі супутні захворювання), типом захворювання, поширенням процесу, тощо. Індивідуально коригується доза, кратність введення, супровідна терапія (за виключенням тієї, що може бути визначена як елемент курсу хіміотерапії хоч не має визначеної протипухлинної дії).

Залежно від вибраної форми хіміопрепарату, останній може бути застосований шляхом: орального прийому (через рот), як ін’єкція під шкіру або як інфузія у судини (вени, артерії) шляхом попередньої постановки катетера або порт системи. Про усі методи та засоби введення Ви будете проінформовані лікарем онкологом медичного центру Салютас.

Проведення хіміотерапії буде відбуватися виключно під наглядом лікаря, будуть оцінюватися Ваші вітальні функції (пульс, артеріальний тиск, температура), переносимість лікування, у разі виникнення тих чи інших несприятливих наслідків, схема хіміотерапії може бути змінена або повністю припинено введення.

Про те як часто потрібно проводити хіміотерапію, встановлено в рекомендаціях і протоколах лікування визначених міжнародними медичними організаціями та їх рекомендаціями, а також протоколами надання медичної допомоги затвердженими МОЗ України відповідно до міжнародних стандартів та стандартів визначених МОЗ України.

Після отримання двох-чотирьох курсів (визначається індивідуально відносно стану пацієнта, варіанту захворювання, поширення процесу, тощо) проводиться оцінка ефективності проведеного лікування, за результатами якого визначається необхідність продовження цього типу лікування, необхідність зміни варіанту лікування чи закінчення терапії. Залежно від переносимості хіміотерапевтичного лікування, результатів лабораторних обстежень, інструментальних обстежень – до прикладу діяльність серця, легень, нирок, період лікування та його тривалість, доза та інше, може бути з різних причин змінено.

Гарантії на успіх у проведенні тієї чи іншої терапії не може давати жоден лікар, оскільки шанси на вилікування залежать від багатьох факторів (виду захворювання, поширення процесу, можливостей і методів застосованого лікування). Ви можете завжди обговорити прогноз зі своїм лікуючим лікарем. Після закінчення хіміотерапії необхідним є регулярні контрольні обстеження, з метою попередження виникнення віддалених побічних явищ, так і ранньої діагностики рецидивів.

Звертайтеся, раді будемо Вам допомогти.