Фіброміалгія — це хронічний стан, який викликає біль у м’язах, суглобах і тканинах у всьому тілі. Вона супроводжується підвищеною чутливістю до болю, втомою, проблемами зі сном і когнітивними порушеннями. Цей стан часто неправильно діагностується через складність визначення точних симптомів і їхні відмінності у кожного пацієнта. Причини фіброміалгії Генетичні фактори Однією з основних причин розвитку фіброміалгії…
Категорія: Нейрохірургія
Основне про неврологічні розлади
Неврологічні розлади — це широкий спектр захворювань, що вражають нервову систему. Ця система • контролює всі наші рухи, думки, почуття та відчуття; • складається з головного та спинного мозку, а також нервів, які з’єднують їх з усіма частинами тіла. Неврологічні розлади можуть виникати на різних етапах життя: • Вроджені: наявні з народження (наприклад, спинномозкова гідроцефалія). •…
Неврастенія: види та лікування
За результатами великого епідеміологічного дослідження, яке протягом 10 років проводилося в Цюріху, неврастенію діагностували лише у 1% пацієнтів, причому у 1,5 рази частіше у жінок. За даними ВООЗ, поширеність хвороби становить близько 2,5%. Неврастенія або астенічний невроз — наслідок довготривалого фізичного чи емоційного навантаження. Основні типи Виділяють такі основні форми неврастенії: 1. За етіологією: •…
Чому болить спина та як цьому зарадити
Майже кожен з нас у житті відчував біль у спині. У зв’язку з поступовим зниженням фізичних навантажень та активності, це не є дивним. Більшість наразі працює за комп’ютером, тож цілими днями знаходиться у положенні сидячи. Саме малорухомий спосіб життя найчастіше стає причиною дегенеративних захворювань опорно-рухового апарату. У першу чергу нормоване фізичне навантаження, дотримання маси тіла,…
Як розпізнати хвороби, що виникають на нервовому ґрунті
При нервових розладах спеціалісти діагностують 3 основні різновиди цього стану: неврастенію, істерію та нав’язливий стан. Симптоматика в кожному випадку відрізняється, але має загальні прояви: порушення серцевої діяльності, безсоння, високий рівень дратівливості, пригнічений настрій, апатія. Нервова система бере участь у всіх процесах життєдіяльності людини — від серцебиття та дихання, до зростання волосся та нігтів, завдяки їй…
Судоми та що з ними робити
Судоми – це раптові мимовільні м’язові скорочення, які нерідко супроводжуються болем, поколюванням та іншими дискомфортними відчуттями. При цьому не виходить вольовим зусиллям розслабити спазмовані м’язи. Група ризику Судоми виникають навіть у здорових людей, незалежно від віку, статі та роду занять. Найбільшу схильність до появи судом виявляють: • вагітні жінки та ті, які «грішать» регулярною ходьбою…
Когнітивні порушення при цереброваскулярних захворюваннях
В останні десятиріччя проблема порушення пам’яті і деменції привертає увагу клініцистів. Проблема деменції є однією з найбільш значних медичних та соціально-економічних проблем сьогодення, що дає право говорити про “епідемію деменції”. У 2020 році у світі нараховувалось близько 30 млн хворих на деменцію. За даними експертів ВООЗ у 2030 році кількість хворих на неї зросте до…