Мамопластика це – оперативне втручання на молочній залозі з метою корекції форми, розміру грудей, сосків та/або ареол. Побутує стереотипна думка, що мамопластика — це примхи заможних людей, але це не зовсім правда. Наприклад, жінки із занадто великим розміром грудей зазнають значного дискомфорту, навіть при виконанні повсякденних справ. Жінки після мастектомії, внаслідок перенесеного раку молочної залози, часто страждають депресією через відчуття комплексу неповноцінності. Занадто малий розмір грудей може настільки знижувати самооцінку жінки, що стає перешкодою для налагодження особистого життя. Всі вище перелічені проблеми в теперішній час можна усунути з допомогою пластичної хірургії.
Існує декілька видів мамопластики залежно від проблеми, яку потрібно вирішити:
- • зменшення розміру грудей або збільшення грудей із застосуванням імплантів;
- • підтяжка грудей;
- • корекція соска/ареоли;
- • видалення/заміна імплантів;
- • відновлення грудей після їх видалення (мастектомії) внаслідок раку молочної залози.
Звичайно, як і кожне оперативне втручання, мамопластика несе за собою певні ризики, тому вона потребує ретельної підготовки та пошуку оптимальних методів вирішення проблеми.
Найперший етап — консультація пластичного хірурга з оглядом, оскільки іноді проблема буває дещо гіперболізованою і не потребує оперативного втручання. Бувають жінки, особливо дівчата підлітки, які незадоволені своїм тілом, і в такому випадку консультація психолога чи психотерапевта є більш актуальною.
Окрім того, є ряд протипоказів до проведення мамопластики:
- • вагітність та лактація;
- • стан імунодепресії, патологічні висипання в ділянці прогнозованого оперативного втручання;
- • захворювання внутрішніх органів;
- • вік до 18-ти років.
Кожна жінка мріє бути красивою, успішною і коханою, але не слід забувати, що на першому плані має бути природня краса та здоров’я. Первинним завданням пластичного хірурга є лікування та виправлення дефекту, що є причиною дискомфорту і можливо в подальшому розвитку захворювання. Тому, перед тим як зважитися на оперативне втручання, прогнозуються віддалені наслідки, оцінюються ризики та можливі ускладнення. Лише за умови такого підходу до проблеми, операція є виправданою.
Бережіть себе та любіть своє тіло!