Рак шлунка: ознаки, провокуючі фактори та лікування

Рак шлунка: провокуючі фактори та лікування

Рак шлунка – це злоякісне захворювання шлунка, яке має дуже високий показник смертності. Рак шлунка розвивається на його слизовій оболонці і дуже часто дає метастази у регіонарні лімфатичні вузли, печінку, підшлункову залозу.

Симптоми раку шлунка:

  • • значна, немотивована втрата маси тіла;
  • • виснаження, астенізація із вираженим відчуттям загальної слабкості;
  • • втрата апетиту та відчуття відрази до м’ясної їжі;
  • • при проведенні загального аналізу крові, будуть ознаки анемії зі зниженими показниками еритроцитів та гемоглобіну;
  • • на ІІ-ІІІ стадії захворювання, хворі скаржаться на відчуття переповнення в шлунку після вживання їжі, навіть якщо об’єм спожитого є незначним;
  • • на пізніх стадіях захворювання, виникають виражені болі в ділянці шлунку та в місцях проекції органів, куди відбулося метастазування пухлини, найчастіше це болі в попереку, внаслідок втягнення в процес підшлункової залози.

Причини та фактори ризику розвитку раку шлунка

  1. Генетична схильність. Ризик розвитку раку шлунку значно зростає якщо у близьких родичів було виявлено це захворювання.
  2. Шкідливі звички такі як куріння та систематичне зловживання спиртними напоями, значно збільшують шанси захворіти раком, особливо в тих осіб які мають генетичну схильність до захворювання.
  3. Нераціональне, шкідливе харчування, вживання надмірної кількості копченостей, консервантів та напівфабрикатів, відсутність у раціоні достатньої кількості органічної їжі, овочів та фруктів в рази збільшують шанс захворіти на рак шлунка.
  4. Наявність хронічної патології шлунка у вигляді хронічних гастритів, ерозивних виразок та інших захворювань шлунка, при тому відсутність адекватного їх лікування та дієтичного харчування, яке показане при всіх видах патології шлунково-кишкового тракту.
    Рак шлунка найчастіше виникає внаслідок сумації провокуючих факторів та на фоні генетичної схильності. Тож, навіть якщо у Вас немає жодних симптомів захворювання, але Ви маєте обтяжений спадковий анамнез, лікарі-онкологи та лікарі-гастроентерологи рекомендують раз на 3-5 років проходити повне обстеження у лікаря гастроентеролога із застосування ендоскопічних методів діагностики. Особливо ця рекомендація буде актуальною для чоловіків після 40 років, їм рекомендовано обстеження кожні 3 роки.

Лікування ракау шлунка

Вибір лікувальної тактики при раку шлунка залежить від стадії та поширеності захворювання, оскільки часто пацієнти звертаються надто пізно, коли оперативне втручання вже немає доцільності, коли метастази є поширеними по всьому організму. Отже, лікувальна тактика часто підбирається із залученням до процесу лікарів-онкохірургів, лікарів-хіміотерапевтів та лікарів-онкологів.

    1. Хірургічне видалення пухлини у поєднанні із частковою або повною резекцією шлунка. Резекцію шлунка проводять із видаленням регіонарних лімфатичних вузлів, оскільки дуже часто вони також є ураженими.
    2. Часто при раку шлунка застосовують хіміотерапевтичне лікування за допомогою протипухлинних препаратів до або після оперативного втручання, а також комбінація до та після операції – це так звана ад’ювантна та неоад’ювантна терапія.
    3. Променева терапія із застосуванням йонізуючого опромінювання на пухлину.
    4. Паліативна допомога з метою полегшення страждань пацієнта, коли пухлина вже є неоперабельною. З паліативних методів застосовують виведення гастростоми або стентування шлунку з метою покращення його прохідності та інші методи.

Не рідко рак шлунка вимагає комбінованого підходу та поєднання усіх перелічених методів лікування.

У медичному центрі “Салютас” працює досвідчена команда лікарів-онкологів, лікарів-онкохірургів та лікарів-хіміотерапевтів, які мають досвід у подоланні раку. Також, при зверненні в клініку Ви маєте можливість здати всі необхідні аналізи, з метою верифікації діагнозу.

При появі перших ознака захворювання, не зволікайте з походом до лікаря, оскільки це може врятувати життя. Записуйтеся на консультацію будемо раді Вам допомогти.