Чому шкідливо їсти солодке

Шкідливе солодке

Солодощі в основному складаються з вуглеводів, які є джерелом енергії, але у надлишковій кількості вуглеводи можуть спричиняти розвиток різного роду захворювань та патологічних станів, яких саме, буде детально описано нижче.

Коли ми з’їли чергову порцію солодощів, рівень глюкози в крові підвищується, відчувається приплив енергії, настрій покращується і тому хочеться ще, щоб заспокоїти центр задоволення. Рівень глюкози в крові підвищується до оптимальних показників 6 ммоль/л, за нормального функціонування організму. Надлишкова кількість глюкози перетворюється у глікоген, якого також є обмежена кількість і якщо не задіяна глюкоза ще залишилася, вона перетворюється у жирову клітковину і відкладається про запас. Тому, коли заради схуднення починаємо обмежувати себе у їжі, а особливо у вуглеводах, це супроводжується відчуттям голоду, оскільки рівень цукру в крові знижуються, далі розщеплюється глікоген в печінці і вже на останньому етапі починає «танути» підшкірна жирова клітковина.

Якщо, споживання солодкого перевищує добову норму, це дуже швидко призводить до набору зайвої ваги, а інколи і до інших наслідків, а саме:

    1. Карієс – ушкодження зубної емалі, оскільки солодощі сприяють розмноженню бактерій в ротовій порожнині.
    2. Різноманітні висипання, алергічні реакції та передчасне старіння шкіри, рання поява зморшок.
    3. Серцево-судинна патологія. Підвищений вміст глюкози в крові, стимулює підшлункову залозу виробляти надлишкову кількість інсуліну, а гіперінсулінемія в свою чергу призводить до пошкодження ендотелію судин, виникнення тромбозів та тромбоемболій.
    4. Ушкодження підшлункової залози. Надмірна кількість інсуліну в крові, стимулює підшлункову залозу працювати інтенсивніше, виробляючи додаткову кількість інсуліну, для того щоб знизити рівень цукру в крові, як наслідок може виникати цукровий діабет ІІ типу.
    5. Патологія нирок. Підвищений рівень цукру призводить до виділення його з сечею, з метою зниження загальної кількості в крові, як наслідок може виникати ниркова недостатність.
    6. Розлади роботи мозку. Глюкоза є джерелом енергії, особливо для мозку, але у надмірній кількості, солодощі призводять до гіперстимуляції центру задоволення та виділення дофаміну, це призводить до надмірного апетиту і всіх наступних наслідків надмірного вживання їжі.
    7. Хвороби шлунково-кишкового тракту. Гіперглікемія сприяє розвитку запальних процесів різноманітної локалізації, в тому числі і в кишківнику. Запалення виникає тому що, бактерії та всі інші різноманітні інфекційні агенти мають більшу здатність до росту та розмноження у «солодкому» середовищі, призводити до розвитку та прогресування колітів.
    8. Урогенітальні запальні захворювання частіше виникають та важче перебігають у осіб, котрі зловживають солодощами. Дуже часто при лікування різноманітних бактеріальних та грибкових інфекцій, рекомендують обмежити вживання солодкого, для більш ефективного лікування.

Як навчитися обмежувати солодощі у своєму раціоні?

Найперше не слід ставити табу на солодощі і повністю виключати їх із свого раціону, особливо якщо Ви любитель солодкого, оскільки дуже часто такі спроби є невдалими. Любов до солодкого, є також певним видом залежності і боротьба з цією залежністю вимагає грамотного підходу, а інколи залучення лікаря дієтолога. Слід, обмежити споживання солодкого для початку окремими днями, тобто вирішити, що для прикладу один раз в тиждень, я можу дозволити собі солодощі. Далі, необхідно намагатися замінити солодощі сухофруктами. Для того аби не переїдати, слід стежити за інтервалами між прийомами їжі, вони мають бути не більше 3-4 годин, в іншому випадку відчуття голоду стає не зовсім контрольованим і це збільшує ваші шанси до переїдання.

Якщо, Ви маєте бажання змінити свій спосіб харчування , покращити своє здоров’я і не знаєте з чого почати, Ви можете звернутися за кваліфікованою консультацією до лікаря дієтолога, лікаря гастроентеролога. Лікарі оглянуть Вас, нададуть рекомендації щодо правильного, здорового харчування та підберуть індивідуальну схему харчування саме для Вас, враховуючи ваші смаки та вподобання.

Записуйтеся на консультацію, у медичний центр «Салютас» ми завжди раді Вам допомогти.