Алергія на кішок, що робити

Алергія на кішок

Алергія – це специфічна реакція нашого організму у відповідь на потрапляння алергену, в дихальні шляхи, на шкіру чи на слизові оболонки. Шерсть тварин покрита секретом, який виділяється їх залозами і саме цей секрет є потужним алергеном, робить не аби які проблеми зі здоров’ям певним особам.

Білки, які спричиняють появу алергічної реакції, також містяться в сечі та слині котів.

Симптоми алергічної реакції на кота є схожими із загальноклінічними симптомами алергічної реакція, а саме це:

  • • сльозотеча та печіння в очах, виражений дискомфорт особливо виникає, при контакті з твариною чи при перебуванні в приміщенні де живе кішка;
  • • серозні, прозорі виділення з носа, що часто можуть супроводжуватися також закладеністю носа;
  • • часті напади чхання;
  • • свербіж шкіри;
  • • якщо вище перелічені симптоми виникають/посилюються при контакті з котом або при перебуванні в приміщенні де мешкає кіт.

Чи всі коти є причиною появи алергії, оскільки дехто вважає, що короткошерсті коти не спричиняють появи алергії?

Відповідаємо — немає ніякого значення, наскільки довгою шерсть у котів, оскільки алергію спричиняє не сама шерсть, а виділення із залоз. Іноді довгошерсті коти є не такими потужними алергенами.

Як лікувати алергію на кота?

Найпершою і найголовнішою порадою у боротьбі з алергією на котів, є припинення контакту з ним. Не можна вдома тримати кота, якщо у Вас на нього алергія і на це не впливає частота прибирання та провітрювання, оскільки все вимити не можливо як і не можливо припинити розповсюдження котячої шерсті по дому.

Якщо все-таки Ви не можете позбутися кота, слід вжити заходів, які зменшать контакт і вираженість симптомів може трохи знизитися. Перед тим як обирати домашню тварину, а особливо, кота, переконайтеся, що у вашому домі немає осіб, які схильні до алергії на котів. Далі, перш ніж придбати кота, завітайте з ним до ветеринара, для того щоб обстежити кота на предмет виявлення патології органів травлення та сечовиділення, адже при наявності даної патології, виділення алергену є ще більш інтенсивним.

  1. Навчіть вашого улюбленця жити в одному місці, наприклад на балконі чи в коридорі, але аж ніяк не в спальні разом з вами на ліжку.
  2. Намагайтеся вибирати меблі без м’якого покриття, оскільки саме вони поглинають найбільшу кількість алергенів від кота. Найкраще обирати меблі, які легко миються, покриті дермантином чи шкірою, їх можна без проблем помити і продезінфікувати. Також, треба навчитися жити без килимів, найбільше котячої шерсті назбирується саме там, а з нею і секрету залоз із котячої шкіри.
  3. Обираючи метод прибирання, не варто пилососити, оскільки, під час цього методу прибирання, в повітря піднімаються часточки алергенів, тому симптоми можуть загостритися.
  4. Часті водні процедури для кота можуть зменшити кількість котячого білка/алергену в домі, а особливо із застосуванням спеціальних засобів, які нейтралізують котячі виділення.
  5. Оскільки велика кількість алергену міститься у котячій сечі, необхідно робити спеціальне місце для сечовиділення із застосуванням буфера/наповнювання, який поглинає вологу і відповідно не розповсюджується по дому.
  6. Часто провітрюйте приміщення, особливо за допомогою наскрізного методу, це забезпечує рух повітря та його очищення.
  7. Якщо Ви маєте симптоми алергії і не впевнені, чи це саме на котів, Вам необхідно звернутися до лікаря алерголога.

Чи можна вилікувати алергію на кота і зберегти при цьому в домі кота?

Так, такі шанси є, але є також кілька умов. Перше – це дотримання заходів, які є переліченими вище і можуть зменшити концентрацію котячого білка/протеїну в домі. Друге – це застосування специфічної імунотерапії, яка полягає у періодичному введенні алергену в організм людини, для того аби імунна система навчилася протистояти алергену. Терапія є довготривалою і подекуди може займати до 2-ох років, відповідно це вимагає терпеливості, відповідальності та бажання від особи, яка хоче таким чином позбутися проявів алергії і вилікуватися.

У медичному центрі “Салютас” Ви маєте можливість отримати кваліфіковану консультацію лікаря алерголога, а при необхідності здати аналізи з метою верифікації діагнозу. Записуйтеся на консультацію, будемо раді Вам допомогти.