Побутова хімія, яка таїть в собі небезпеку

Побутова хімія: шкода

Наскільки б банально це не звучало, але коли кількість засобів побутової хімії у домі була меншою, кількість випадків алергічних проявів у вигляді дерматитів, а також різноманітних респіраторних захворювань була не такою розповсюдженою.

Ці дані підтверджуються різницею між кількістю звернень до лікарів алергологів та лікарів пульмонологів жителів села та жителів міста.

До засобів побутової хімії відносять не лише порошки для прання та засоби для миття посуду, але різні спреї для меблів, освіжувачі повітря, дезінфектори тощо. Всі ці речовини окрім своєї прямої дії, мають негативний вплив на здоров’я людини. Часто у пошуку універсального засобу, який ідеально видаляє всі види забруднень, ми не дочитуємо на етикетках, як часто його можна застосовувати, на скільки ретельно засіб треба змити з поверхні, особливо якщо в домі дитина. Всі ці заходи безпеки іноді є вирішальними для того аби в погоні за чистотою не втратити здоров’я.
Для того, щоб зменшити шкідливий вплив цих речовин давайте нижче розглянемо детальніше правила експлуатації кожного із найбільш часто вживаних засобів побутової хімії.

Порошок для прання

Активними компонентами прального порошку є ПАР (поверхнево активні речовини), фосфати, хлор, формальдегід та інші, які допомагають очистити одяг від бруду, але при контакті зі шкірою, ці речовини спричиняють появу захворювань шкіри і не тільки. В малих дітей, миючі засоби не рідко є причиною появи астми, контактного дерматиту тощо. Обираючи пральний порошок насамперед звертайте увагу на склад, якщо немає такої інформації, це означає, що виробнику було що приховати і цим засобом користуватися не варто. Далі, обирайте безфосфатні миючі засоби, вони не так сильно піняться, мають трохи меншу активність, але і негативний вплив на здоров’я також мають менший. Вміст ПАР в пральному порошку повинно бути не більше 2-ох %. Також, всім відомо, що сучасні пральні порошки містять потужні ароматизатори, а не всі знають, що їх також слід уникати, оскільки це шкідливо для здоров’я, тож обираючи пральний порошок, надавайте перевагу засобам без запаху, або з мінімальним ароматом. Полоскання випраних речей бажано проводити у гарячій, проточній воді, оскільки так краще вимиваються фосфати і ПАР. Якщо Ви перете вручну, обов’язково використовуйте рукавички, для того аби зменшити контакт з пральним порошком.

Засоби для миття посуду

Будь-який засіб для миття посуду, навіть найменш шкідливий, необхідно змивати не менше 25-ти разів під проточною водою. Чи ми це робимо? Звичайно ні! Тому, найефективнішим у даному випадку буде миття посуду без застосування спеціальних засобів, лиш у випадку сильного забруднення у вигляді жиру, слід застосувати миючий засіб. Господині часто застосовують харчову соду для усунення надлишків жиру, вона легко змивається та немає вираженого негативного впливу на здоров’я людини.

Хімія для ванни

Ці засоби є доволі агресивними, оскільки їх компоненти бореться з іржею, вапняним нальотом та іншими видами стійких забруднень. Окрім своєї прямої дії, ці засоби є доволі токсичними, при вдиханні вони можуть спричинити опіки верхніх дихальних шляхів, при потраплянні на оголені ділянки шкіри, вони можуть спричинити хімічні опіки. Тому, при застосуванні цих засобів слід бути максимально обережними, працювати в рукавицях з ввімкнутою вентиляцією, після обробки поверхні її слід злити теплою водою і залишити двері ванної відкритими для провітрювання. Дитину в цей час варто відправити на прогулянку, оскільки мікрочасточки, що перебувають у повітрі є особливо шкідливими для дитячого організму.

В силу економії часу, всім хочеться щоб наш дім сяяв чистотою миттєво, без додавання надмірних зусиль, що і забезпечують теперішні засоби для миття, чищення та дезінфекції. Але, слід пам’ятати, що здоров’я є найважливішим і існують менш шкідливі допоміжні засоби. Наприклад, сода працює як очищувач нальоту та розчинник жиру, під час миття вікон можна скористатися тільки водою без спеціальних розпилювачів які залишаються на вікнах і часточки яких ми вдихаємо аж до наступного забруднення. Підлогу можна вимити із застосуванням звичайного дитячого мила тощо.

Також не слід зловживати різноманітними спрейподібними освіжувачами повітря, оскільки дуже часто, саме вони є причиною розвитку алергічних реакцій при тривалому контактуванні їх із дихальними шляхами. Найкращим методом боротьби із неприємним запахом є наскрізне провітрювання.