Блефаропластика: особливості кожного виду

Особливості блефаропластики

Блефаропластика – це оперативне втручання в ділянці повік з метою видалення надлишку шкіри та/або підшкірно жирової клітковини. Блефаропластика проводиться з метою зміни розрізу очей, їх форми, усунення надлишку шкіри в ділянці верхньої повіки, мішків під очима, вирівнювання зморшок в ділянці кутиків очей, корекція вікових змін шкіри навколо очей тощо.

Блефаропластику рекомендовано проводити після 40 років, коли вікові зміни є вираженими і вони не піддаються корекції консервативними методами, такими як застосування кремів, ін’єкцій, методів апаратної косметології.

Види блефаропластики:

 1. Пластика однієї із повік, верхньої або нижньої.
  З допомогою пластики верхньої повіки можна зменшити ефект «нависання» повіки, видаливши надлишкову кількість шкіри, зробивши тим самим погляд більш виразним. При виконанні даного виду пластичної операції, розріз проводиться в ділянці природньої складки, тому його практично не помітно після операції. Пластика нижньої повіки дозволяє усунути «мішки» під очима та надлишкову кількість шкіри під очима, яка втратила тургор, розріз проводять по краю вій нижньої повіки, тож після загоєння післяопераційної рани, слідів втручання не видно.
 2. Кругова пластика повік із одночасним втручанням в ділянці верхньої та нижньої повіки.
  Даний вид втручання є досить об’ємним та травматичним але найбільш часто застосовуваним, оскільки в даному випадку в результаті однієї операції можна досягнути максимального ефекту омолодження.
 3. Транскон’юнктивальна блефароплатика.
  Цей вид пластичної операції є малотравматичним та безшовним, оскільки втручання проводять на слизовій оболонці нижньої повіки – кон’юнктиві. Метою транскон’юнктивальної блефаропластики є видалення надлишку підшкірно жирової клітковини в ділянці нижньої повіки, а також для тонізації м’язів нижньої повіки. Шви не накладаються оскільки слизова оболонка має більш виражену здатність до регенерації та відновлення, розрізи є мінімальними і загоювання рани відбувається в кілька разів швидше ніж на шкірі.
 4. Лазерна блефаропластика.
  Розріз при даному виді пластичної операції проводиться з допомогою лазера, без застосування хірургічного скальпеля. Лазерний промінь під час проведення розсічення тканин одночасно коагулює кровоносні судини, тим самим попереджаючи виникнення кровотечі. Даний вид втручання супроводжується розвитком мінімального набряку та післяопераційних гематом, тому лазерна блефаропластика є досить широко застосовуваною у пластичній хірургії.

Усі види блефаропластики проводять як під загальним, так і під місцевим знеболенням, вибір залежить від індивідуального порогу больової чутливості пацієнта, а також від об’єму втручання, остаточно це питання вирішує лікар-анестезіолог медичної установи. Блефаропластику можна віднести до оперативного втручання одного дня, коли пацієнт через кілька годин після операції може іти додому, звичайно за відсутності протипоказів.

Період відновлення після блефаропластики.

Тривалість реабілітаційного періоду 1-2 місяці, допоки повністю не зійдуть усі набряки та гематоми, лише тоді можна буде оцінити реальні результати оперативного втручання.
Якщо було накладено шви, то їх знімають приблизно на 5-7 день після операції. Протягом перших 2-3 тижнів не варто відвідувати сауни та басейни для того щоб уникнути додаткового інфікування, також не рекомендовані інтенсивні фізичні навантаження, що супроводжуються надмірним потовиділенням та підвищенням тису, оскільки це може призвести до посилення гематоми, розходження швів та інших небажаних наслідків.

Чи потрібно готуватися до блефаропастики?

Так, перед блефаропластикою необхідна консультація у лікаря – пластичного хірурга. Під час огляду лікар – пластичний хірург уважно вислухає ваші побажання стосовно ваших очікувань від блефаропластики та розповість, які реальні результати можна очікувати саме у вашому випадку. Також, Вам нададуть детальну інформацію стосовно можливих ускладнень, особливостей проведення операції та рекомендації щодо реабілітаційного періоду, оскільки від цього також залежить результат блефаропластики. При потребі лікар пластичний хірург скерує Вас на додаткові обстеження чи консультацію у суміжних спеціалістів.

У медичному центрі «Салютас» Ви матимете можливість здати аналізи та отримати консультацію у лікарів інших спеціальностей не покидаючи меж клініки. Записуйтеся на консультацію, будемо раді Вам допомогти.