Пластика вушних раковин

Пластика вушних раковин: покази

Отопластика або пластика вушних раковин — це вид пластичної операції в ході якої лікар пластичний хірург робить корекцію форми та/або розміру вушних раковин. Люди, котрі зважуються на отопластику, звертаються за допомогою через дискомфорт та комплекси при спілкуванні з іншими, оскільки дефект вушної раковини важко приховати, а особливо у хлопців.

Показом до операції є не тільки клаповухість, хоча це є найбільш частою причиною проведення отопластики, але також отопластику проводять після травм в ділянці вушної раковини, що спричинили деформацію тканини, після невдалого проколювання вух, або носіння кілець, які деформують мочку вуха.

Існує два види пластики вушних раковин:

  • • естетична – це власне пластика при клаповухості, приблизно 90% усіх операцій в ділянці вуха;
  • • реконструктивна – відновлення вушної раковини внаслідок агенезії, тобто вродженої відсутності вушної раковини, внаслідок травм та іншого роду пошкоджень вушної раковини.

Кому можна проводити отопластику?

Отопластику можна проводити вже із 6-ти річного віку, за відсутності значних проблем зі здоров’ям та наявності виражених протипоказань, таких як гостра патологія та стадія декомпенсації хронічного захворювання. В ході оперативного втручання накладають шовний матеріал, який не потрібно знімати і який в подальшому не спричиняє деформацій під час росту та розвитку дитини.

Як проводять пластику вушних раковин та в чому полягає реабілітація після операції?

Цей вид оперативного втручання відноситься до операцій одного дня, тобто через кілька годин після проведення операції Ви можете іти додому. Пластика вушних раковин проводиться під місцевим знеболенням, тривалість втручання до 60 хвилин. Пластичний хірург проводить розріз по задній поверхні вушної раковини, що робить шви непомітними. Протягом кількох тижнів рекомендовано носити спеціальну пов’язку, далі якщо всі репаративні процеси відбуваються без особливостей, пов’язку рекомендують одягати лише на нічний сон, для того аби не пошкодити оперовану ділянку.

Якими можуть бути ускладнення під час та після корекції вух?

  • • індивідуальна непереносимість анестетика, який застосовують в ході операції;
  • • інфікування операційної рани та її нагноєння;
  • • відторгнення імпланта, який можуть використовувати в ході реконструктивної отопластики;
  • • рубцювання ділянки втручання через генетичну схильність до утворення келоїдних рубців.

Вищеперелічені ускладнення є швидше винятками, оскільки пацієнти у яких підозрюють ризик алергічної реакції на анестетики, перед проведенням операції здають аналізи крові на ймовірність алергії на найбільш поширені анестетики, або прицільно на той, що застосовуватиметься в ході операції.
Для того аби запобігти нагноєнню операційної рани, проводять превентивну антибактеріальну терапії. В ході операції застосовують стерильні одноразові інструменти та якісний шовний матеріал, що мінімізує ризик виникнення ускладнень.

Що потрібно для того аби Вам зробили отопластику?

Насамперед необхідно проконсультуватися у лікаря пластичного хірурга, він огляне Вас, вислухає ваші побажання та очікування від проведеної отопластики. Наступним етапом буде озвучення лікарем прогнозованого результату операції, для того щоб ваші уявлення співпадали з кінцевим результатом. Далі в ході огляду, можливо Вас буде скеровано на додаткові обстеження, щоб виключити можливі протипоказання до отопластики.

За звичайних умов Ви перебуватимете в клініці кілька годин і вже ввечері зможете повернутися додому. Вам нададуть контакти цілодобової підтримки медичного персоналу клініки, щоб Ви могли повідомити про зміни стану вашого здоров’я та отримати відповідні рекомендації.

У медичному центрі «Салютас» працює досвідчений лікар пластичний хірург за плечима якого багато років праці в пластичній хірургії та численна кількість задоволених пацієнтів. Також, для вашого комфорту післяопераційна палата оснащена всім необхідним. При потребі Ви зможете пройти обстеження та здати аналізи не покидаючи меж клініки. Записуйтеся на консультацію, будемо раді Вам допомогти.