Як впоратися з істерикою

Як впоратись з Одесою

Істерика як відомо – це специфічна поведінка людини, метою якої є вираження своєї незгоди та обурення. Істерика може проявлятися по різному, все залежить від темпераменту людини. Істерика у емоційних людей зазвичай проявляється криками, голосним риданням, образами в сторону інших людей. Менш емоційні люди під час істерики, можуть просто плакати, відчувати та демонструвати повну безпорадність.

Напади істерики важко назвати неконтрольованими емоціями, оскільки людина в істериці все ж таки тримає свої емоції під контролем. Вона може оцінити ситуацію і демонструватиме істерику лише перед тими людьми, які дозволяють їй це робити. Коли демонстрація своїх емоцій стає невигідною, істерика може припинитися одномоментно. Люди які демонструють істеричні напади, таким чином намагаються маніпулювати іншими. В таких випадках найголовнішим є не піддаватися під маніпуляції та не іти на поводу в цієї людини, оскільки як тільки в людини, яка демонструє істерику з’являються глядачі – це підсилює її бажання істерити.

Тож як впоратися з істерикою та не піддаватися маніпуляціям?

  1. Потрібно запам’ятати, що істерика триватиме доти, поки є глядачі. Не реагуйте та не кричіть у відповідь, оскільки це лише сприяє наростанню емоцій. По можливості уникайте спілкування з людиною, яка має звичку часто вдаватися до істерики, оскільки такі стосунки є деструктивними. Якщо ж ця людина Вам дорога і Ви не можете просто припинити з нею спілкуватися, спробуйте відшукати метод, який може відволікти її увагу, підкажіть їй справу, що буде захоплювати, зменшить невдоволення та налаштує на позитив, але це звичайно вимагає чималих зусиль та терпіння.
  2. Ви можете спробувати запитати людина в якої істерика, в чому справа та що її засмутило, але при тому потрібно зберігати спокій та намагатися говорити беземоційно. Зазвичай люди які надмірно демонструють свої емоції та влаштовують істерику, не вміють ефективно комунікувати та не здатні до емпатії, тому при спілкуванні з такими людьми це слід враховувати.
  3. У спілкуванні з людиною в нападі істерики, необхідно пам’ятати, що тільки вона може контролювати свою поведінку, але не Ви. Ви можете намагатися скеровувати розмову у більш спокійніше русло, можете спробувати вибачитися, якщо конфлікт спричинили саме Ви, але Ви не можете заставити людину заспокоїтися.
  4. Спробуйте поговорити на тему, що стало причиною істерики. Таким чином, є імовірність, що конфлікт себе вичерпає, якщо Ви знайдете раціональне пояснення тої чи іншої ситуації. При розмові слід бути обережним, щоб не зачепити почуття ображеної людини і не загострити конфлікт.
  5. Ви можете намагатися зробити атмосферу спілкування більш емоційно нейтральною. Для початку потрібно усвідомити, що можливо Ви маєте справу з темпераментом, який хоче вихлюпнути емоції, а потім поводити себе абсолютно адекватно. В такому випадку необхідно просто навчитися реагувати спокійніше або взагалі не реагувати на ці емоції, тобто якщо людина хоче покричати, дайте їй змогу це зробити і не сприймайте образи в свою сторону. Наступне, якщо Ви бачите, що рівень напруги зменшився, ненав’язливо запропонуйте прогулятися на свіжому повітрі, чим довшою буде прогулянка тим краще.
  6. Після того, як людина трохи заспокоїлася, запропонуйте поговорити, як можна було б уникнути повторення подібних ситуацій. Можливо потрібно комусь іти на компроміси або є щось що дратує у поведінці і ініціатору істерики не буде надто важко трохи відкоригувати свої звички. Дайте запевнення людині яка Вам дорога що Ви її розумієте і хочете допомогти.
  7. Оскільки люди, що схильні до істерики часто є досить дратівливими та перебувають у стані напруження, як варіант їм можна запропонувати зайнятися йогою або медитацією це допоможе зміцнити емоційний інтелект, навчить контролювати свої емоції.

Дані поради є актуальними для психічно здорових людей, які не мають вираженої патології емоційної сфери та найімовірніше не потребують спеціалізованої психіатричної допомоги. Також, потрібно пам’ятати, що якщо Ви маєте справу з людьми істерика яких може переростати в лють, тут слід бути обережним та подбати про свою безпеку.